Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie świnek--dwa samce

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: Wikiwla » 19 stycznia 2019, 22:08

Witam, zakładam nowy temat ze względu na to, że po przeczytaniu wielu postów odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłam. Zaadoptowalam 3 dni temu nowego prosiaczka, który ma około 2 miesiące. Mój wcześniejszy świniak ma 5 miesięcy. Pierwszego dnia świnki były w osobnych klatkach, które stały obok siebie. Ale zarówno starsza jak i młodsza świnka strasznie gryzły pręty. Ewidentnie chciały do siebie. Następnego dnia zrobilam im neutralny wybieg i zaczęło się. Starszy grucha, trzęsie tyłeczkiem, naskakuje na młodego i czasem go gwałci. Najgorsze jest to, że ciągle odpycha młodego od wszystkich misek mimo, że każdy ma swoją. Trzeciego dnia postanowiłam połączyć ich już na noc w klatce ze względu na ciągle kwiczenie i gryzienie klatek. Niestety martwi mnie to, że straszy ciągle grucha na młodego i odgania go od wszystkiego. Młody nie do końca chce się podporządkować i czasem odwdzięcza się uderzeniem z pyszczka. Moje pytanie to czy taki stan jest normalny. Wydaje mi się po przeczytaniu innych postów, że u innych świnki dogadaly się co do hierarchii już pierwszego dnia, który spędziły na wspólnym wybiegu. A tu trzeci dzień i dalej to samo. Jakieś rady? Doświadczenia? Ile taki stan ustalania może trwać? :sad:


Awatar użytkownika

nelaaa2
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 23:36
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: nelaaa2 » 19 stycznia 2019, 22:29

Niestety ja moje kupowałam odrazu dwóch, bo byli w klatce razem (niestety z zoologia, ale już nigdy tego nie zrobię!) i chce się spytać: Jak się zadaje pytania tutaj? (Jestem nowa i niewiem :/)


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: kira » 19 stycznia 2019, 22:41

Jest to jak najbardziej normalne szczególnie że są to samce.Dopóki nie leje się krew nie rozdzielaj świnek

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: kira » 19 stycznia 2019, 22:43

nelaaa2 pisze:Niestety ja moje kupowałam odrazu dwóch, bo byli w klatce razem (niestety z zoologia, ale już nigdy tego nie zrobię!) i chce się spytać: Jak się zadaje pytania tutaj? (Jestem nowa i niewiem :/)


Musisz kliknąć w nowy temat

________________________
Pozdrawiam
Julia

nelaaa2
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 23:36
Kontaktowanie:

Re: kira

Postautor: nelaaa2 » 19 stycznia 2019, 22:46

A gdzie to kliknąć? Szukałam i nie widzę :/


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: kira

Postautor: kira » 19 stycznia 2019, 23:03

nelaaa2 pisze:A gdzie to kliknąć? Szukałam i nie widzę :/
Załączniki
forum.jpg

________________________
Pozdrawiam
Julia

nelaaa2
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 23:36
Kontaktowanie:

Re: kira

Postautor: nelaaa2 » 19 stycznia 2019, 23:19

kira pisze:
nelaaa2 pisze:A gdzie to kliknąć? Szukałam i nie widzę :/


Nie mam tego...


Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: Wikiwla » 20 stycznia 2019, 0:07

kira pisze:Jest to jak najbardziej normalne szczególnie że są to samce.Dopóki nie leje się krew nie rozdzielaj świnek

A czy mniej więcej da się określić jaki czas to może trwać takie ich dogadywanie się?


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: kira » 20 stycznia 2019, 9:58

Wikiwla pisze:
kira pisze:Jest to jak najbardziej normalne szczególnie że są to samce.Dopóki nie leje się krew nie rozdzielaj świnek

A czy mniej więcej da się określić jaki czas to może trwać takie ich dogadywanie się?

Niestety nie, to zależy od świnek.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek--dwa samce

Postautor: Wikiwla » 21 maja 2019, 22:32

Ponawiam temat. Minęło prawie pół roku jeśli się nie mylę a świnki dalej best friends to ewidentnie nie są. Nie chcą razem leżeć ani nic robić. Jakoś sobie żyją ale wydaje mi się, że ciągle się kłócą. Starsza świnka bardzo często trzęsie kuperkiem i terkocze ale i młody zaczął już tak samo. Czyżby nagła zmiana hierarchii ze względu na to, że młody dojrzał a starszy nie chce ustąpić. Nie mam już pomysłów.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas