Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie świnek morskich

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Julia2000
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 17:35
Kontaktowanie:

Łączenie świnek morskich

Postautor: Julia2000 » 29 stycznia 2019, 17:56

Cześć. Od niecałego miesiąca mam świnkę morską - rozetkę. Ma około 4 miesięcy. W ciągu najbliższych dni mam zamiar dokupić drugą. Sonia (tak ma na imię) na razie przebywa w akwarium, ponieważ czekam na dostarczenie klatki. A moje pytanie brzmi: Czy mogę umieścić dwie obce sobie świnki od razu w jednej klatce, jeżeli będzie to zupełnie nowe terytorium dla obu? ;) Z góry dzięki za odpowiedź :D


Awatar użytkownika

Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek morskich

Postautor: Andzia001 » 31 stycznia 2019, 9:56

Nie, najlepiej dać nowej śwince kilka dni żeby oswoiła się z otoczeniem, bo na pewno będzie zestresowana nową sytuacją.. następnie najlepiej puścić świnki na podłogę tak aby mogły się zapoznać, a w razie czego uciec w inne miejsce, co klatka by uniemożliwiła. Jeśli świnki będą się dogadywać to wtedy możesz włożyć je do klatki której żadna nie zna, czyli albo jest to nowa klatka, albo dobrze wyszorowana. U mnie nowa świnka była 2 dni przy pierwszej ale w klatce, następnie dałam je na podłogę i już po kilku godzinach leżały razem w klatce :) mija już 6 miesięcy i obyło się bez bójki, a dziewczyny są w sobie zakochane.


Julia2000
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 17:35
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek morskich

Postautor: Julia2000 » 31 stycznia 2019, 13:04

Ok, dzięki za pomoc. Tak zrobię ;)


Karol Zatorski
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:21
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek morskich

Postautor: Karol Zatorski » 8 lutego 2019, 0:02

Zależy to od świnek raczej wątpię żeby na samym początku się odrazu polubiły z czasem trzeba je poprostu do siebie oswoić



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

  • Dołącz do nas