Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Popiskiwanie i dziwna główka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
marek.grud
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 lutego 2019, 16:24
Kontaktowanie:

Popiskiwanie i dziwna główka

Postautor: marek.grud » 8 lutego 2019, 16:41

Witam jestem nowy na forum. Dużo czytam na forum o zachowaniu tych świnek. Mianowicie mam ją tydzień. Od nie dawna daje ja na łóżko by sobie pobiegała codziennie a od trzech dni wchodzi pod brodę i gdy ja głaskam to tak delikatnie popiskuje i potrafi nasikać . Jeśli ktoś wie jak wstawić nagranie z dyktafonu to dodam. Druga sprawa to ma takie dziwne łyse miejsce na czubku głowy. I sprawa która nie daje mi spokoju to to że od wczoraj ma hamak-norke która wisi w klatce oraz domek z pięterkiem. W domku miała dwie grube skarpety połączone w kółko bo pracuje rano i rano jest trochę chłodno a nie chce by miała zimno. Gdy dałem jej hamak a zabrałem skarpetę to zaczęła biegać z domku na górę i spowrotem, wskakiwać na pięterko, wchodzić pod i na hamak i dwa razy była w środku. Ogólnie takiego jakby dzikusa dostała. Czy ona szukała tej skarpety?
Link do zdjęcia bo jest za duże
https://zapodaj.net/78b803f3fd3f1.jpg.html


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Popiskiwanie i dziwna główka

Postautor: Gegoru » 8 lutego 2019, 17:16

Być może szukała skarpety, daj ją z powrotem i sprawdź jak zareaguje.

Odnośnie zachowania świnki i łysego miejsca na główce, to wiesz, nie każdy jest ekspertem. Może to być nic takiego, taka uroda, albo jakaś choroba skóry. Pójdź do weterynarza, to będzie pierwsza wizyta, zbada porządnie, gruntownie i będziesz wiedział na czym stoisz.


marek.grud
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 lutego 2019, 16:24
Kontaktowanie:

Re: Popiskiwanie i dziwna główka

Postautor: marek.grud » 8 lutego 2019, 18:33

Skarpeta wróciła bo dziś tylko w domku siedziała . Zaczęła normalnie wychodzić a hamak główka "podnosi". No będę się musiał wybrać, podobno ma 2 miesiące. Te zachowanie dla mnie jest zagadką, niby popiskuje że jej fajnie ale jak się głaska to idzie dalej, wącha za uchem, daje buzi, podgryza palce i wargi



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas