Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ponowne łączenie rodzeństwa

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Konto usunięte

Ponowne łączenie rodzeństwa

Postautor: Konto usunięte » 24 lutego 2019, 17:08

Witam. Jakieś 3 miesiące temu adoptowałam świnki ( niby rodzeństwo, ale jedna - Kluska jest ze dwa, trzy razy większa od tamtych, więc nie sądzę ). Miały być 3 dziewczynki, były 2. Samca wykastrowałam, odczekałam 4 tygodnie, jak zalecał weterynarz, teraz je włożyłam razem do klatki i... Jest dramat. Były bardzo ze sobą zżyte. Niestety w jednej ( Klusce )zdążył już zaaplikować swoje geny i oczekuje dzieciaczków. Z nią najbardziej się lubił, więc skoro drugi raz w ciąże nie zajdzie, to stwierdziłam, że spróbuje je połączyć chociaż na chwilę, żeby zobaczyć czy dalej mają dobre relacje. Ale chyba nie. Kluska na niego piszczy wniebogłosy i ucieka jak może. Raz do niego sama podeszła i chamsko mu wyrwała futerko. :( Samiec dalej ją próbuje za wszelką cenę wyseksić i ją goni po klatce, a biedna się przed nim kładzie na brzuszku i piszczy. Próbowałam ich "pogodzić" ogórkiem, ale wyrywały go sobie ze złością i prawie zawału dostałam, bo sobie dłuższą chwilę patrzyły bez ruchu w oczy, więc je oddzieliłam, nie mogłam słuchać jej pisków i nie chciałam narażać ciąży. I moje pytanie jest takie: Czy jest to związane z ciążą, że broni dzieci ( defakto, z nim je ma haha :D ) i to minie, czy po prostu już o sobie zapomnieli i trzeba je na nowo łączyć? :( Drugiej samiczki nie idzie za cholerę oswoić, przed dosłownie wszystkim ucieka, wszystko gryzie i kopie więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy z nią też byłby taki problem. Z góry dziękuję za odpowiedz. ;)


Awatar użytkownika

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas