Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Młoda świnka mocno gryzie rękę

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Lily
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwietnia 2019, 22:19
Kontaktowanie:

Młoda świnka mocno gryzie rękę

Postautor: Lily » 9 kwietnia 2019, 12:42

Tematów już kilka takich było, ale zachowanie mojej świnki się nigdzie nie wpasowało.
Świnka ma 4 miesiące, u mnie jest 1,5 miesiąca. Od początku ciekawa, je chętnie z ręki, daje się głaskać, korzysta ładnie z kuwety, robię jej wybieg kilka razy w tygodniu. Przy wyciaganiu z klatki ucieka, ale na kolanach jest grzeczna, na wybiegu sama podchodzi i wdrapuje sie na moje nogi (siedzę w siadzie prostym). Przy okazji na kolanach czy na wybiegu dostanie smaczka.
Na wybiegu (ma tu również kuwetę) po ok. pół godziny zaczyna sie wdrapywac na kolana i ciągnąć za ubranie, a nawet dość mocno gryźć rękę (nie tylko dłoń, też przedramię). Z kolei na kolanach zaczyna się wiercić i gryźć prędzej, po ok. 15 min. Obstawiam, że domaga się więcej jedzenia (którego już dostała wystarczająco i więcej jej nie mogę dać) albo powrotu do klatki, co od razu robię. Jednak przy odnoszeniu do klatki gryzie coraz mocniej. W klatce już nie atakuje.
Martwi mnie to, że gryzie specjalnie i mocno, mimo że wydaje sie oswojona. Zdarza sie jej też delikatniej i to rozumiem, że młoda tak ma.
Co mogę zrobić z tym mocnym gryzieniem? Rzadziej wyciągać? Szybciej kończyć zabawę, zanim zacznie gryźć? Powiedziałabym, że czasami robi się z niej wredna świnka, może tak ma, a może coś jej nie pasuje? Proszę pomóżcie mi znaleźć tego powód i rozwiązanie, chcę żeby śwince było jak najlepiej.


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka mocno gryzie rękę

Postautor: Cavcia » 9 kwietnia 2019, 13:00

Spróbuj brać ją na kolana i np dawać jej pokrojone warzywko które uwielbia,Jak zacznie gryżć po prostu włóż ją z powrotem do klatki, odczekaj 10 min i znowu ją wyjmij ,może zacznie się jej kojarzyć to,że jak zacznie gryzć zostanie odłożona do klatki :) Powodzenia!


Awatar użytkownika
Adore
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Chip i Dale
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka mocno gryzie rękę

Postautor: Adore » 17 kwietnia 2019, 11:32

Ja bym ja odkladala w momencie gdy zaczyna gryzcreke czy szarpac ubrania , moze to ja przyzwyczai ze takie zachowanie oznacza dla niej koniec zabawy

Pomożemy ci z twoimi problemami estetycznymi: https://portalkosmetologiczny.pl/


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas