Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wystraszona świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
blondynek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 października 2007, 17:55
Kontaktowanie:

Wystraszona świnka

Postautor: blondynek » 2 października 2007, 18:00

Witam wszystkich. No więc mam dziwny problem. Bo moja świnka sie dzisiaj zaczęła dziwnie zachowywać. A więc to było tak:
Zabrałem się do lekcji i pomyslałem "Niech sobie troche pobiega" No wiec ja wypuscilem na dywan - chwilke pobiegała, nagle się poruszyłem i srum, wpadła jak by w amok wszedzie się wciskała, skakała na ścianę, uciekała przedemna, zachowywała sie jakby ja chcieli "zabić". Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło - niewiem czemu jest taka dziwna, ukrywała się w Ciemnych zakamarkach. Co jej jest? Pomocy!
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:26 przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Zmieniłem nazwę tematu na adekwatniejszą do treści.


Awatar użytkownika

nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Co jest? <help>

Postautor: nika73 » 2 października 2007, 18:21

A jak długo masz świnkę i w jakim jest wieku??
Ona sie prawdopodobnie bardzo wystraszyła i wpadła w panikę :( prawdopodobnie Twój nagły ruch ( być może temu towarzyszył dźwięk - np. szurnięcie ) ją tak przeraził....
Świnki to płochliwe zwierzaki- w naturze- ucieczka to ich jedyny ratunek- kiedy się boją- z piskiem uciekają a kiedy nie mają gdzie- próbują wcisnąć się w "jakąś dziurę"

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Co jest? <help>

Postautor: motylek1007 » 3 października 2007, 10:01

blondynek pisze:Witam wszystkich. No więc mam dziwny problem. Bo moja świnka sie dzisiaj zaczęła dziwnie zachowywać. A więc to było tak:
Zabrałem się do lekcji i pomyslałem "Niech sobie troche pobiega" No wiec ja wypuscilem na dywan - chwilke pobiegała, nagle się poruszyłem i srum, wpadła jak by w amok wszedzie się wciskała, skakała na ścianę, uciekała przedemna, zachowywała sie jakby ja chcieli "zabić". Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło - niewiem czemu jest taka dziwna, ukrywała się w Ciemnych zakamarkach. Co jej jest? Pomocy!



wydaje mi sie ze własnie to ze nagle sie ruszyles i sie wystaszyla...

Nawet moi chłopacy jak wykonam nagły ruch, nawet jesli siedza w klatce, zmykaja pod półke.

czy pozniej bylo juz normalnie z nia??? jak długo ja masz i ile miesiecy ma swinka?

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

blondynek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 października 2007, 17:55
Kontaktowanie:

Re: Co jest? <help>

Postautor: blondynek » 3 października 2007, 15:05

NiNę mam od kwietnia, czyli ok. pół roku a wtedy gdy ją kupiłem mogła mieć z miesiąc : p


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Co jest? <help>

Postautor: *nicia* » 3 października 2007, 15:15

Mnie sie wydaje ze sie najzwyczajniej wystraszyla. Moja jak sie czasem zbyt gwaltownie porusze to wiury leca i slychac tylko huk w klatce. Swinka jak czlowiek tez sie moze zamyslec czy jak to ujac w ich rozumowaniu i jak nagle je cos wybije z rytmu wystrasza sie, a swinka jak sie boji to ucieka. Nigdy wczesniej ci sie nie wystraszyla ? nie uwieze ze nie reaguje na zaden dzwiek. Widocznie tym razem zareagowlaa gwaltowniej niz zwykle.

Obrazek


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas