Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Agresywne samce...

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Maciej1975
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2019, 11:47
Kontaktowanie:

Agresywne samce...

Postautor: Maciej1975 » 13 lipca 2019, 15:19

Mam 2 samce półroczne które próbuje co jakis czas łączyć ponownie. Początkowo były bardzo łagodne i były razem ale z czasem stały się agresywne aż dochodziło do krwawych walk. Od 3 miesięcy są oddzielnie i próbuje co jakiś czas je na neutrealnym terenie łączyć ale bez efektu. Zwykle kończy się to kolejnymi ranami. Po przedwczorajszej bójce jeden ma sporą ranę łapki w okolicy pachwiny i teraz martwię się bo łapkę caly czas podwija a w stosunku do mnie również stał się trochę bardziej nieufny i agresywny.
Czy jest sens dalej je męczyć i narażać na kolejne stresy oraz rany? Może macie inny pomysł co zrobić?Weterynarz twierdzi ze probowac do skutku a krew w takich wypadkach musi się polać... nie wiem czy chce jednak na to patrzeć i znowu widzieć jak się męczą.


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Agresywne samce...

Postautor: ahimsa » 13 lipca 2019, 21:34

U mnie jak Bursztyn ugryzł Plamka w jajko to trzeba było szyć pod narkozą, także może skonsultuj ugryzioną łapkę u weterynarza. Ja mam dwie klatki Ferplast 120 - dla każdego samca i mają wspólny wybieg od pewnego czasu i jest dobrze. Zaprzestałabym osobiście prób łączenia na jakiś czas, dała się uspokoić, ale zostawiłabym w jednym pokoju w dwóch klatkach 120 jak u mnie.


Maciej1975
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2019, 11:47
Kontaktowanie:

Re: Agresywne samce...

Postautor: Maciej1975 » 14 lipca 2019, 10:47

U mnie jest klatka 100 piętrowe ale mają zablokowane wejście żeby się czasem nie dopadly. Każdy ma swoje piętro i codziennie wypuszcza je jeszcze na pokój żeby pobiegaly. Oczywiście też osobno.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Agresywne samce...

Postautor: ahimsa » 15 lipca 2019, 8:29

Oj mi się pomyliło, ja też mam 100 tki, według mnie są w sam raz. To nieźle.. Choć według mnie klatki obok jednak sprawiają, że się trochę widzą, mogą przyzwyczaić, ja swoich świnek pewnie na stałe już nie połączę, ale już jedna drugą odwiedza i wydaje mi się, że potrzebują trochę pobyć ze sobą, ale mieć trochę samotności-sianka dla siebie tylko itd. Mam taką osobną dla nich część pokoju- niedużą, ale mają tam tuneliki, domek, norkę (stoją klatki i jest mały wybieg), początkowo zawsze im towarzyszyłam, ale nie dopuszczałam, by się gryzły, jak tylko zaczynały się zbliżać i zgrzytać, to albo je rozdzielałam albo odwracałam uwagę, zwykle- pewnie to niedobrze, ale jedzonkiem (każdej z ręki to samo, głaskałam tyle samo itd. ale to widomo), ale jakoś przeszło; a teraz już nawet wychodzę na godzinę dwie i jest okay, ale wolę zerkać co jakiś czas, powolutku się przyzwyczaiły. Daj znać jaką decyzję podjąłeś, jeśli nadal je wypuszczasz (czy łapka się już zagoiła?) to myślę trzeba by zadbać by się nie rozkręcały w tych bojowaniach ;) :)



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas