Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Agresywne zachowanie świnek po rozłące

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Ola3105
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 września 2019, 23:47
Kontaktowanie:

Agresywne zachowanie świnek po rozłące

Postautor: Ola3105 » 10 września 2019, 23:56

Cześć :) od roku mam dwie świnki samiczki dzielące klatkę. Świnki nie okazywały sobie nadmiernej miłości, ale dogadywały się, najwyżej czasem jedna drugą lekko dziabnęła. Niestety musiałam oddzielić je od siebie na jakiś czas, ponieważ Lola miała zabieg usuwania kaszaka i pani weterynarz nakazała izolację od innych zwierząt. Dzisiaj nadszedł moment powrotu i... totalny szok. Świnki wręcz rzuciły się na siebie z ogromną agresją, zęby poszły w ruch i strasznie głośno szczękały na siebie zębami. Nigdy się tak agresywnie nie zachowywały wobec siebie, nawet przy zapoznawaniu. Gdybym nie zarzuciła na nie ręcznika, polałaby się krew. Co robić? Przenieść je na neutralny teren i wymyć klatkę jak przy zapoznaniu?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Agresywne zachowanie świnek po rozłące

Postautor: MajaiRosie » 11 września 2019, 11:42

Dlatego właśnie jest zasada "raz połączonych nie rozdzielamy". Świnki mogły się w ogóle nie poznać, po zabiegu świnka mogła nieco zmienić zapach i lokatorka uznała ją za intruza.
Weterynarz się nie popisała, mamy za sobą kilka usuwań kaszaków- wszystkie przeszły dobrze, żadnej świnki nie izolowałam.

Tak jak piszesz- trzeba przeprowadzić łączenie od nowa. Trzeba znaleźć nowy, zupelnie obcy dla nich teren i tam dać 1 dzień na zapoznanie na nowo. Klatkę koniecznie zdezynfekować i przez jakiś czas nie dawać żadnych domków, ani nic o co mogłyby się pokłócić ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości

  • Dołącz do nas