Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nie umie pic z poidelka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Gosiaiswinki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2019, 0:42
Kontaktowanie:

Nie umie pic z poidelka

Postautor: Gosiaiswinki » 15 października 2019, 15:36

Jak nauczyć swinke pić z poidełka? Swinki.mam tydzień (one same maja około 2 tyg.. Tak wnioskuje po wadze- obecnie obydwie ok. 180g.)
Jedna pije często i chętnie a druga nic( nikt z domowników przynajmniej tego nie zarejestrowal) są bardzo wesołe, ładnie jedzą. Jedyne co nas niepokoi to właśnie czy ona w ogóle umie pić z poidełka?. Czy nauczy się od siostry po jakimś czasie? Oczywiście dałam jej miske z wodą ale w ogóle się do niej nie zbliża...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Nie umie pic z poidelka

Postautor: Morrigan » 17 października 2019, 0:28

Możliwe, że świnka pobiera wystarczającą ilość wody z warzyw, które zjada i dlatego nie wykazuje zainteresowania. Dla przykładu u mnie mieszkają dwie pary świnek, wszystkie dostają to samo i tyle samo mokrego jedzenia, a tylko jedna parka pije wodę. Z drugiej parki jeden prosiak okazjonalnie podejdzie do poidła, a drugi wcale (nikt jeszcze nie zaobserwował żeby był choćby zainteresowany wodą, czy to w poidełku, czy w misce).
Co do nauki - nie musialam nigdy żadnemu z prosiaków pokazywać jak pić z poidełka. Świnki jakoś same wiedziały gdzie jest woda i co z tym zrobić.. chociaż "techniki" mają różne :tooth: Może podstawienie świńskiej mordki pod poidło albo poidła pod pyszczek coś pomoże. Moim zdaniem jest też opcja, że jedna świnka podłapie tę cenną umiejętność od drugiego prosiaka :)

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Gosiaiswinki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2019, 0:42
Kontaktowanie:

Re: Nie umie pic z poidelka

Postautor: Gosiaiswinki » 17 października 2019, 12:21

słuchajcie sukces!! nauczyłam!!! najpierw ją podstawiałam i naciskalam poidełko żeby poczuła krople( ale myślę sobie że przecież jak ją zmuszam to jej to poidełko obrzydze), więc tak obserwuje ją parę chwil i wiem juz w czym rzecz- pila zwyczajnie swój mocz. no więc zaczelam myslec intensywniej - wyjęłam te bardziej aromatyczne kawałki owoców z vl cavia nature i oblozylam nimi ustnik poidełka, jak sama podeszła do owoców to ją ochlapalam i w końcu sama z własnej woli zaczęła pić... uff...


Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Nie umie pic z poidelka

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:26

O wow dziwny sposób, ale ważne, że zadziałał ^^Ja na szczęście swoich nie musiałam uczyć pić z poidełka ;d



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas