Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomoc w identyfikacji zachowania

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
natan
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2020, 20:57
Kontaktowanie:

Pomoc w identyfikacji zachowania

Postautor: natan » 21 stycznia 2020, 21:27

Witam serdecznie,

od niedawna jestem posiadaczem pięknej samiczki, w wieku ok. 4 miesięcy. Po mału się oswaja, tzn. mogę przechodzić koło klatki i nie ucieka już gwałtownie. Gdy podchodzę do klatki i przy otwartych drzwiczkach trzymam rękę z jedzeniem to po zawołaniu jej podbiega chętnie jedząc, do tego staje przednimi łapkami na "progu" klatki i wyciąga się po więcej.
Przy delikatnym wyjmowaniu z klatki nie szarpie się, jednak podczas trzymania na kolanach czy klatce piersiowej i głaskaniu jej nie jestem w stanie "zdiagnozować" rodzaju wydawanego przez nią dźwięku i ocenić typ reakcji, tzn. czy jest to wyraz zadowolenia czy wręcz przeciwnie stresu.

Stąd zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Poniżej wrzucam link z audio do nagrania ww. zachowania i proszę o poradę.

https://www32.zippyshare.com/v/0zU54xVQ/file.html

Z góry dzękuję i pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w identyfikacji zachowania

Postautor: Gegoru » 22 stycznia 2020, 14:16

Ja może nie jestem jakimś ekspertem od dźwięków świnek. Potrzeba czasu, sprawdź czy świnka się na kolankach relaksuje czy jest sztywna i mega czujna. Może się zdarzyć, że ze świnki typ podróżniczki-wędrowniczki i długo na kolankach nie siądzie, tylko zacznie zwiedzać świat ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas