Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiczka grucha na drugą samiczke

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Angelika Fałowska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2020, 23:30
Kontaktowanie:

Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: Angelika Fałowska » 19 marca 2020, 23:48

Witam !
Od jakiegoś nie całego miesiąca kupiłam koleżankę dla mojej świnki morskiej ( samiczka) . Na pierwszym spotkaniu normalnie się zachowywały i od razu się polubiły więc postanowiłam je na chwilę dac do jednej klatki i obserwowałam je . Zachowywały się jakby były ze sobą od dłuższego czasu więc miałam na nie oko cały czas . Ale gdzieś po dwóch dniach ta swinka ktora miałam od początku zaczęła do tej nowej gruchac( od razu mówię że ta swinka była wcześniej z samcem Ale musiałam ich rozdzielić bo pani sprzedała nam wtedy niby dwie samiczki A okazało się za miesiąc czasu że to samiec bo zaczął do niej gruchac Ale ona uciekala i go podgryzala więc postanowiłam go oddać bo nie chciałam żeby swinka była w ciąży bo jest to niebezpiecznie dla swinki) Swinka też gdy grucha trzęsie kuperkiem i jakby pcha się nim na tą nową swinke. Szukałam wszędzie na Internecie co to może być ale nigdzie nic O tym nie pisze więc postanowiłam tu napisać . Mam nadzieję że ktoś da znać czemu swinka się w ten sposób zachowuje . Czekam na odpowiedź. Do usłyszenia :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: MajaiRosie » 20 marca 2020, 8:50

Hahah to gruchanie to po prostu ruja ;) Przygotuj się na taki teatrzyk co miesiąc, z obu stron świnek


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: Gegoru » 20 marca 2020, 11:09

Potwierdzam. Mam dwie samiczki i dla jednej to żaden problem gruchać do swojej towarzyszki i "kuperkować" do niej ;)


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: ita79 » 20 marca 2020, 19:42

...aczkolwiek trzeba zwracać więcej uwagi na samiczki w rui bo u mnie samica - będąca z kastrowanym samcem -podczas rui robiła się wredna. On z nią kopulował, ale jako kastrat - rzadziej miał na to ochotę- za co samiczka była zła i potrafiła wtedy samca terroryzować. Myślę ,że tak samo jedna samiczka z drugą może wejść w czasowy konflikt


Angelika Fałowska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2020, 23:30
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: Angelika Fałowska » 21 marca 2020, 1:22

MajaiRosie pisze:Hahah to gruchanie to po prostu ruja ;) Przygotuj się na taki teatrzyk co miesiąc, z obu stron świnek

Uff, to dobrze bo już myślałam że to nie jest dobry znak albo coś bo aż tak bardzo na swinkach to ja się nie znam :D I dziękuję za odpowiedź :D


Angelika Fałowska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2020, 23:30
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: Angelika Fałowska » 21 marca 2020, 1:23

Gegoru pisze:Potwierdzam. Mam dwie samiczki i dla jednej to żaden problem gruchać do swojej towarzyszki i "kuperkować" do niej ;)

A dobrze , dziękuję za odpowiedź :D


Angelika Fałowska
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2020, 23:30
Kontaktowanie:

Re: Samiczka grucha na drugą samiczke

Postautor: Angelika Fałowska » 21 marca 2020, 1:24

ita79 pisze:...aczkolwiek trzeba zwracać więcej uwagi na samiczki w rui bo u mnie samica - będąca z kastrowanym samcem -podczas rui robiła się wredna. On z nią kopulował, ale jako kastrat - rzadziej miał na to ochotę- za co samiczka była zła i potrafiła wtedy samca terroryzować. Myślę ,że tak samo jedna samiczka z drugą może wejść w czasowy konflikt

Z tego co zauważyłam to tylko się popychaja i czasem gonią A tak to nic sobie nie robią :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas