Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ciągły pisk

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Wilku194
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, 23:38
Kontaktowanie:

Ciągły pisk

Postautor: Wilku194 » 3 kwietnia 2020, 23:48

Witam wszystkich, potrzebuję porady. Szukam i szukam, nie mogę znaleźć nic podobnego. Posiadam dwie świnki, mam je trochę ponad dwa lata. Ostatnio nie da się z nimi przebywać :( Ciągle piszczą. Mają świeże jedzenie i wodę, posprzątaną klatkę, poświęcamy im dużo uwagi, nic im nie dolega. Nie mam już pojęcia co robić, nie da się wytrzymać z ciągłym piskiem, wystarczy że ktoś się poruszy i od razu krzyk :confused:
Proszę pomóżcie :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Ciągły pisk

Postautor: MajaiRosie » 4 kwietnia 2020, 9:37

To oznacza, że się nudzą, lub są głodne. Jakiej wielkości mają klatkę? Wypuszczane są na wybieg? Co dostają do jedzenia? :)


Wilku194
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, 23:38
Kontaktowanie:

Re: Ciągły pisk

Postautor: Wilku194 » 4 kwietnia 2020, 12:30

MajaiRosie pisze:To oznacza, że się nudzą, lub są głodne. Jakiej wielkości mają klatkę? Wypuszczane są na wybieg? Co dostają do jedzenia? :)




Klatka ma 140x70cm z piętrem, wypuszczam je w miarę możliwości. Głodne na pewno nie są, nie mogę ich więcej karmić bo to już by było niezdrowe :(
A jedzą standardowo sianko, karmę, warzywa staram się ograniczać w zimę, bo w sklepach są niezdrowe


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Ciągły pisk

Postautor: MajaiRosie » 4 kwietnia 2020, 16:12

Hm, jedyne co jeszcze może mi przychodzić do głowy, to żeby zrobić pełen przegląd weterynaryjny- może piskiem próbują zwrócić uwagę że coś się dzieje? Jeśli nie, to nie umiem pomóc. W moim stadku też zdarzają się krzyki, ale nie jest to nadmierny hałas. Może częściej robić przemeblowanie klatki, zająć ich umysły czymś pożytecznym. I najważniejsze tutaj- ignorować ich wołania. Nie dawaj wtedy więcej smakołyków, nie wypuszczaj. W ten sposób uczą się, że jak trochę pokrzyczą to dostaną coś fajnego ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas