Strona 1 z 1

Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

: 4 kwietnia 2020, 14:09
autor: cavcavn
Witam!
Mam pewien problem, mam od miesiąca dwa prosiaczki. Wiem, że to dość mało, ale jestem w szoku, że udaje mi się z nimi zasnąć w pokoju chociaż na pięć godzin. Biorąc je wiedziałam, że świnki to zwierzątka nocne i bardzo hałasują. Niestety miewam problemy ze snem i zawsze potrzebowałam ciszy aby zasnąć. Jak miałam chomika to wynosiłam go do innego pokoju bo nie byłam w stanie zasypiać przy tym hałasie. Świnek wynieś nie mogę, ponieważ klatka jest bardzo duża i też nie mam gdzie ulokować klatki w małym mieszkaniu.
Czy uda mi się przyzwyczaić do hałasu świnek albo jak zrobić aby były ciszej? W nocy nie jest jeszcze tak tragicznie, ale cała ich klatka dosłownie podskakuje z samego rana.
Proszę o odpowiedź

Re: Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

: 4 kwietnia 2020, 17:10
autor: MajaiRosie
Problem jest pewnie znajomy dla wszystkich właścicieli świnek, którzy trzymają je w swoim pokoju. U mnie podstawą była zmiana klatki, w zwykłej 'setce' drżały pręty przy większych gonitwach. Zainwestowałam w kratki C&C i kuwetę z polipropylenu. Większa, ładniejsza i cichsza ;) Dalej, to zawsze podawać jedzenie tuż przed snem, żeby najadły się i poszły spać. Przed snem można też je wypuszczać na wybieg, by dodatkowo zmęczyć. Świnki nie są zwierzętami nocnymi w żadnym razie, po prostu one są aktywne ok. 6 godzin na dobę, resztę przesypiają. Z czasem można je przyzwyczaić do twojego tryby życia. U mnie zmorą zostały budziki- lubię nastawiać ich kilka, żeby powoli się rozbudzać, ale dziewczyny budzą się już przy pierwszym :D

Re: Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

: 14 kwietnia 2020, 10:49
autor: Salsa12
No niestety decydując się na świnkę trzeba pamiętać o tym, że bardzo często świniaczek będzie piszczał. Jeśli ktoś nie potrafi znieść tego dźwięku to nie powinien mieć świnki :) Zawsze można świniaczkowi sprezentować więszką klatkę z jakimiś ciekawymi zabawkami (hamak, gryzak)