Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bunt świniaka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Bunt świniaka

Postautor: Świnka morska Maks » 8 maja 2020, 8:18

Mam jedną świnkę Maksa już od lutego. Ma pół roku i od samego początku było tak samo: jak go się głaszcze to się denerwuje a czasami nawet lekko gryzie jednak jak przestaje się go głaskać to się uspokaja. Dlaczego tak jest?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: MajaiRosie » 8 maja 2020, 8:28

Bo najwyraźniej nie lubi głaskania- musisz to uszanować. Świnki nie są zwierzętami do przytulania, tylko raczej do obserwowania. Dodatkowo, tak jak piszesz świnka jest sama, a są to zwierzęta silnie stadne. Bez kolegi tej samej płci świnki trudniej się oswajają i są bardziej wybredne.


Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: Świnka morska Maks » 8 maja 2020, 8:34

Wiem o tym nie mam za bardzo jak mieć drugiej świnki bo klatka jest tylko dla jednej i mam za mało miejsca na większą :(. Bo mam klatkę 78na48


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: MajaiRosie » 8 maja 2020, 10:10

W takim razie Twoim obowiązkiem jest załatwienie większej klatki. Ta klatka jest za mała nawet dla 1 świnki. Jeśli nie możesz zapewnić dobrych warunków swojemu zwierzakowi, zastanów się nad oddaniem go do adopcji. Trzymanie go "bo chcę", a nie zapewnianie odpowiednich warunków jest egoistyczne i okrutne. Nic dziwnego, że świnka jest nieoswojona, nie lubi dotyku- trzymasz ją w nieodpowiednich warunkach, nie zapewniając nawet najważniejszego-stada. Musi ona przeżywać ogromny stres...


Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: Świnka morska Maks » 8 maja 2020, 10:32

MajaiRosie pisze:W takim razie Twoim obowiązkiem jest załatwienie większej klatki. Ta klatka jest za mała nawet dla 1 świnki. Jeśli nie możesz zapewnić dobrych warunków swojemu zwierzakowi, zastanów się nad oddaniem go do adopcji. Trzymanie go "bo chcę", a nie zapewnianie odpowiednich warunków jest egoistyczne i okrutne. Nic dziwnego, że świnka jest nieoswojona, nie lubi dotyku- trzymasz ją w nieodpowiednich warunkach, nie zapewniając nawet najważniejszego-stada. Musi ona przeżywać ogromny stres...
o jejku nie wiedziałem o tym. Dziękuję za pomoc spróbuję załatwić drugiego świniaka i nową klatkę


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: MajaiRosie » 8 maja 2020, 15:56

Popatrz na allegro na klatki- są bardzo tanie, a całkiem fajnej jakości ;) Np ta: https://allegro.pl/oferta/klatka-dla-kr ... 9194665022
A tutaj są samce do adopcji (jeśli jesteś pewny, że twoja świnka to samiec oczywiście): https://swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=99


Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Bunt świniaka

Postautor: Świnka morska Maks » 8 maja 2020, 16:21

MajaiRosie pisze:Popatrz na allegro na klatki- są bardzo tanie, a całkiem fajnej jakości ;) Np ta: https://allegro.pl/oferta/klatka-dla-kr ... 9194665022
A tutaj są samce do adopcji (jeśli jesteś pewny, że twoja świnka to samiec oczywiście): https://swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=99
jestem pewny że to samiec już kilka razy sprawdzałem


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas