Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Szczękanie zębami

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kaci1994
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2020, 18:03
Kontaktowanie:

Szczękanie zębami

Postautor: Kaci1994 » 22 maja 2020, 18:10

Hejka,

Mam świnkę od tygodnia, wiecznie szczęka zębami... trwa to niedługo po czym zawsze zabiera się za jedzenie.
Na forach czytam, że to oznaka irytacji itp.. daje jej spokój od pierwszego dnia żeby wyluzowała troszkę i się oswajała, przemawiam, karmię, smakołyki podaję... czy ten odgłos to aby na pewno zawsze objaw niechęci do osoby? Mimo moich starań, moja świnia mnie nie lubi?:-(


Awatar użytkownika

Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Szczękanie zębami

Postautor: Świnka morska Maks » 23 maja 2020, 16:27

Świnki czasami tak szczękają zębami. Jeśli świniak robi to cały czas może równie dobrze mieć problemy ze szczęką ale to jeśli zauważysz, że będzie mieć jakieś problemy z jedzeniem itp. ja sądzę ,że świnka tak robi bez powodu. Bo jeśli dobrze dbasz o świnkę to chyba nie powinna to być oznaką irytacji


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Szczękanie zębami

Postautor: MajaiRosie » 25 maja 2020, 9:28

Takie szczękanie może mieć zarówno podłoże emocjonalne, jak i zdrowotne. Na pierwszy ogień trzeba tak jak wyżej jest ładnie napisane- sprawdzić dokładnie szczękę i zęby. Weterynarz ze specką od zwierząt egzotycznych jest w stanie zajrzeć z wziernikiem do tyłu szczęki i ocenić, czy wszystko w porządku z zębami.
Z drugiej strony, szczękanie to tak jak piszesz, typowa oznaka irytacji, niezadowolenia. Z opisu wynika, że żyje ona sama, nie ma towarzystwa? To zwierzęta silnie stadne. Możliwe również, że jest to oznaka depresji, niezaspokojenia jej wymogów gatunkowych.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas