Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy świnka może mieć mnie dość?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Czy świnka może mieć mnie dość?

Postautor: Monx » 24 maja 2020, 20:44

Mam moją świnkę niecałe dwa tygodnie, zdążyła się ze mną oswoić biegała po klatce i poza nią, ale od wczoraj siedzi w domku, wychodzi jak jest pora karmienia i przypomina o sobię i z trzy razy wyszła z domku i zrobiła kilka okrążeń po klatce, nie wydaje się chora, ma apetyt i piję wodę. Czy to możliwe że poświęcałam jej za dużo uwagi i robiłam to w zły sposób, albo może odsypia bo dzisiaj bardzo wcześnie wstała? A może powinnam zabrać ją do weterynarza żeby sprawdzić czy nie jest chora?


Awatar użytkownika

Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka może mieć mnie dość?

Postautor: Świnka morska Maks » 25 maja 2020, 8:18

Świnka jest u ciebie dwa tygodnie. Świnka jest po prostu nie oswojona. Ale masz samotną świnkę czy dwie lub więcej?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka może mieć mnie dość?

Postautor: MajaiRosie » 25 maja 2020, 9:31

Już w poprzednim Twoim poście opisałam możliwy powód szczękania zębami, teraz myślę że wszystko się samo wyjaśnia. Świnka jest sama, nie ma stada, co jest kompletnym obowiązkiem właściciela- zapewnienie stada jednopłciowego. Świnka ma objawy depresji spowodowanej samotnością. Dalszymi etapami może być zaprzestanie jedzenia, załatwiania się, biegania. Szybko prowadzi to do śmierci, lub poważnego uszkodzenia narządów wewnętrznych.


Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Czy świnka może mieć mnie dość?

Postautor: Monx » 25 maja 2020, 17:20

To jest mój pierwszy post xd i jestem w trakcie adopcji drugiej świnki bo wiem że powinna mieć stado



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas