Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa świnka / agresja

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
MartynaS
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 18:25
Kontaktowanie:

Nowa świnka / agresja

Postautor: MartynaS » 27 maja 2020, 18:35

Witam wszytskich serdecznie . Od grudnia jestem posiadaczka dwóch samców w tej chwili wiek ok 7 miesięcy . Nie są rodzeństwem jednak od samego początku są razem . Nie było w ogóle problemów do soboty . Zaadoptowałam mała świnkę miesięczna (wykastrowanego samca) . Łączenie przebiegło prawidłowo poza klatka cały dzień na wybiegu . Przez pierwsze trzy dni było wszytsko ok problem zaczął się wczoraj jedna ze starszych świnek zaczęła być agresywna w stosunku do drugiej starszej świnki . Cały czas gania ja po klatce zgrzyta zębami i gryzie bardzo mocno bo aż futro gubi ,nie wiem co mam zrobic wiem ze jest to spowodowane pojawieniem się malucha . Maluch został zaakceptowany jednak nie mam pojęcia co zrobić ze starszakami a szczególnie z tym agresywnym .


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka / agresja

Postautor: MajaiRosie » 28 maja 2020, 9:30

Stada męskie nieparzyste bywają ciężkie. Może być trudno ustalić równowagę w takim stadzie. Jakiej wielkości masz klatkę? Na pewno musisz pamiętać, że to normalne zachowanie, jeszcze parę miesięcy będzie takie ganianie. Dopóki nie ma widocznej krwi, to nie ingeruj wcale. Jeśli starszy jest bardzo napastujący, to możesz ostudzić sytuację klaszcząc w dłoń, lub w bardzo słabych przypadkach psikając na niego wodą. Musisz również zdawać sobie sprawę, że jeśli sytuacja będzie bardzo zła, młody będzie gryziony i nieakcpeotwany, to musisz stworzyć 2 stada męskie 2+2, takie jest ryzyko przy dodawaniu kolejnych samców


MartynaS
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 18:25
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka / agresja

Postautor: MartynaS » 28 maja 2020, 10:38

Chodzi o to ze obydwie świnki zaakceptowały mała świnkę . Starsza goni starsza . Klatkę c&c modular dół 150 cm na 70 i góra 70 cm na 70 . Mam zamiar domowic jeszcze jedno piętro 150 na 70 cm


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka / agresja

Postautor: MajaiRosie » 28 maja 2020, 14:59

Tak, to właśnie jest brak równowagi w stadzie, zdarza się bardzo często. Nie ma znaczenia pomiędzy którymi osobnikami występuje. Obecność pięter w klatce potęguje walki- radziłabym się ich pozbyć, przynajmniej na czas uspokojenia sytuacji.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas