Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ponowne łączenie świnek, agresja, walka, krew

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
bejrut
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 marca 2020, 10:43
Kontaktowanie:

Ponowne łączenie świnek, agresja, walka, krew

Postautor: bejrut » 31 maja 2020, 12:22

Do małej samiczki "Łatki" dołączyliśmy drugą samicę "Śnieżkę". Łączenie bez problemu od razu. Jednak z czasem okazało się, że starsza samica była przywieziona już w ciąży. Po 1,5 miesiącu, podczas mojej nieobecności samica urodziła 6 małych. Klatka była mała i młodsza samiczka Łatka została oddzielona. Teraz po 3 tygodniach przyszła pora oddzielić gruchające już samczyki. Zbudowałem nowe mieszkanko dla świnek około 150cm. Plan był umieścić na razie tam samice z 2 małymi samiczkami oraz dołączyć poprzednią samiczkę Łatkę. Na połowie pokoju umieściliśmy samicę z 2 małymi samiczkami oraz Łatkę. Dużo zieleniny którą lubią w kilku miejscach, ogórek itd. Samica wcina z małymi, podchodzi Łatka wtedy matka przeprowadza atak, w ferworze lekko uderza jeszcze w jedno maleństwo. Usuwam maluchy żeby nic się im nie stało. Samice walczyły zajadle, jak psy, powyrywane włosy itd. Po 4 godzinach musiałem usunąć młodszą samicę bo starsza poharatała jej łapkę no i zaczęła krwawić. Czyli łączenie nie powiodło się. Mam duże lokum w którym siedzi samica z 2 samiczkami. W drugiej klatce 3 oddzielonych samców. W trzeciej Łatkę która cierpi z samotności. Co poszło nie tak? Hormony, to że karmi dalej małe? Mogę rozdzielić duże lokum kratką i tak umieścić samice żeby cały czas się widziały?
A może na razie dać im chwilę spokoju i umieścić je w innych pokojach? Proszę o jakieś porady.


Awatar użytkownika

ZuziaZosia
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:30
Kontaktowanie:

Re: Ponowne łączenie świnek, agresja, walka, krew

Postautor: ZuziaZosia » 1 czerwca 2020, 0:48

Miałam identyczną sytuację. Moja samica urodziła 26.05, ale na szczęście tylko 1 młode. Myślałam, że jednak druga świnka to samiec, więc je rozłączyłam. Po dowiedzeniu się u weterynarza, że jednak to samica zostawiłam ją w klatce obok, żeby mogły sobie pogadać. Później zrobiłam im wybieg w nowym miejscu, którego nie znają. Dałam im dużo jedzenia, żeby miały co robić. Na początku się nie kłóciły dopiero potem. Mama goniła i gryzła samice. Walka o terytorium. W końcu się zmęczyły i odpuściły, kiedy zostały przeniesione do wspólnej klatki znowu bieganiana. Mama gryzie samice, samica malucha. Czytałam, że dobrym pomysłem jest aby świnki zamieniały się klatkami, aby poczuły swój zapach.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas