Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Po czym poznać, że się lubią?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
kenzia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 21:51
Kontaktowanie:

Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: kenzia » 6 grudnia 2007, 23:06

Witam :)
Po licznych perypetiach (nie zawsze wesołych :( ) jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch świnek - niemal rocznego samczyka, który 2 miesiące temu dostał kolegę.
W sumie nie ma między nimi agresji, no może starszy czasami grucha, żeby przypomnieć małemu, kto tu rządzi, ale żadnych zębów, dzikich wyścigów po klatce, czy wrzasków. Jedzą z jednej miseczki (obaj naraz), piją z jednego pojnika i jedzą bez problemu ten sam plasterek marchewki.
I właściwie powinnam się cieszyć, ale mam wątpliwości, czy tym 'towarzystwem' nie zrobiłam krzywdy mojemu pierwszemu wieprzkowi. Mały jest mocno do niego przywiązany i nawołuje go, gdy wyjmę go trochę "potarmosić". Ale starsza świnka wydaje się być obojętna lub wręcz znudzona obecnością kolegi. Poza tym nie śpią przytuleni, a myślałam, że tak robią zaprzyjaźnione świnki.
Proszę, podpowiedzcie, po czym poznać, że świnki się lubią? Czy mogę podejrzewać, że towarzystwo nie wyszło na dobre mojemu wieprzkowi?
Dzięki za odzew!
PS: Nie wiem, czy dobry dział wybrałam, w razie czego, przenieście.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: motylek1007 » 7 grudnia 2007, 0:01

moje tez nie spia przytulone, musza miec osobne miski i kazdy ma swoje miejsce w klatce, czasami sie kłoca, jednak gdy..............jeden zachoruje drugi jest przygaszony.....jeden zniknie gdzies daleko w glebi pokoju drugi go wola ;) wiec sa zzyte ze soba mimo ze n codzien sobie nie okazuja

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Ewcia
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 29 października 2006, 13:09
Kontaktowanie:

Re: Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: Ewcia » 7 grudnia 2007, 15:33

Moje prośki (2 samczyki) też nie okazują sobie żadnych uczuć (a o trudnych początkach nie będe wspominać..). Lecz gdy jednego wyjmę, drugi zaraz patrzy co się z nim stało :) Aslan, tak bardzo nie lubiany przez Sonika na początku, służy mu teraz jako poduszka do spania :P Ogólnie niby jeden ignoruje drugiego ale jak przyjdzie co do czego, to widać, że się lubią ;) Teraz, gdy Sonik ma duże problemy zdrowotne, Aslan bardziej się nim interesuje. Po wizytach u weta chodził koło niego i zaciekawiony jakby pytał "gdzie byłeś? Jak się czujesz?" :), a po każdym karmieniu zlizuje mu resztę jedzenia z pyszczka :P

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: admin » 7 grudnia 2007, 20:51

U mnie jest identycznie jak u kenzi, z tym, że to młodsza świnka rządzi o_O


kenzia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 21:51
Kontaktowanie:

Re: Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: kenzia » 10 grudnia 2007, 21:31

Dziękuję za odpowiedzi :). Rozumiem, że na próżno mi czekać na braterską miłość i serdeczność ;), ale chociaż nie jest im smutno, jak jestem w pracy...
Pozdrawiam!


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Po czym poznać, że się lubią?

Postautor: Karena » 11 grudnia 2007, 18:20

Takie są samczyki :-) Moi też nie pałają wielką miłością do siebie, ale jak jednego brak, drugi nawołuje i szuka.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas