Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Agresywna świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Agresywna świnka

Postautor: cavcavn » 29 lipca 2020, 0:02

Witam

Mam pewien problem. Mam świnki morskie od jakichś pięciu miesięcy dwie - niestety ze sklepu zoologicznego, a nie z hodowli bo tak dostałam :confused: Są to dwa młode samce, dosłownie jak je dostałam miały niecałe kilka tygodni. Jeden z nich jest bardzo spokojny i kochany. Jest to świnka długowłosa. Daje mi się głaskać i przytulać, chętnie je mi z ręki i nie boi się jak jestem blisko. Za to druga to rozetka - nie dość że jest strasznie wredna dla drugiego prosiaczka (zabiera mu jedzenie i wszędzie chce być pierwsza) to mój najmniejszy ruch ją płoszy, biega po całej klatce jak szalona, nie daje się dotknąć. Jak biorę ją na ręce gryzie mnie, a jak ją dotykam to piszczy i podskakuje. Nie wiem już jak do niej dotrzeć :/ Bardzo chciałabym żeby się w końcu oswoiła jak drugi prosiaczek.
Dodam tylko że na początku miałam nieprzyjemną sytuację. Oba prosiaczki zaklinowały głowy w drewnianym domku ze stresu na nowy dom i nie mogły ich wyciągnąć, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale nie wiem...czy ta świnka może mieć przez to jakąś traumę? Dodam, że bardzo o nie dbam i staram się być ostrożna, ale chciałabym żeby mój prosiaczek się mnie nie bał bo przez to druga świnka też się stresuje.
Czy będzie taki już zawsze czy może jest jakiś sposób żeby go do siebie przekonać?

Bardzo proszę o pomoc


Awatar użytkownika

wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Agresywna świnka

Postautor: wikktta » 4 sierpnia 2020, 21:34

może potrzebuje więcej czasu? spróbuj dawać jakieś przysmaki z ręki, siadaj przy klatce i mów do nich, jeżeli jest problem z drugą świnką to karm je z dwóch misek i generalnie załatw im takie same rzeczy ale podwójnie. może po prostu jest to typ 'dzikusa', z mojej trójki po prawie 5 latach tylko jeden daje sie dotykać :)


Marcelka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2020, 19:09
Kontaktowanie:

Re: Agresywna świnka

Postautor: Marcelka » 16 sierpnia 2020, 19:38

Przepraszam ale jestem nowa na tym forum i nie umiem założyć nowego tematu i pisze pod tym co mogę bo nie mam pojęcia jak założyć temat mam nadzieje że nie robię złego nie znam się i pisze pod innym mam nadzieje że założycielowi tematu nie bedzię to przeszkadzało tak więc proszę o pomoc bo nie rozumiem świnki i jej zachowania wobec drugiej młodszej nowej starsza albo jest agresywna albo to co innego może to znaczy świnka podgryza młodszą w pupę i nie daje jej spokoju i biega w kółko i dręczy czy to może normalne zachowanie starszej do tamtej nie mówię że dobre ale czy to normalne zachowanie i czy nie zrobi jej krzywdy np zabije lub skaleczy czy do siebie po czasie dotrą? czy to podwalanie się do drugiej czy agresja bardzo proszę o pomoc i tak wogóle to nie robi krzywdy tylko delikatnie ją skubie.

Proszę o szybką odpowiedz bo świnka się zamęczy teraz ma piekło teraz ją gryzie i coś zaraz jej zrobi.

Znaczy nie jest jeszcze aż tak zle ale się boję o świnkę nie wiem co jej zrobi a może i nic.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości

  • Dołącz do nas