Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gryzienie krat klatki i bezskuteczne próby zniechęcenia

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Cookiethepig
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 2020, 21:33
Świnki morskie: Cookie ♥️
Kontaktowanie:

Gryzienie krat klatki i bezskuteczne próby zniechęcenia

Postautor: Cookiethepig » 29 lipca 2020, 14:49

Cześć wszystkim!
Mam problem z moją świnką. Otóż od pewnego czasu mój świniak gryzie pręty od klatki w nocy i nie da się spać. Zawsze sobie z tym radziłam, ale w końcu wszystkie sposoby przestały działać. Jak przykrywam mu klatkę kocem-nadal gryzie, smaruje pręty czymś ostrym-nadal gryzie (w dodatku chyba mu smakuje). Jedzenia ma na zapas, więc nie możliwe żeby był głodny (tyle, że on nadgryzie marchewkę i resztę zostawia). Ignorowanie też nic nie da, bo jest tak głośno że nie da się wytrzymać. Nie mam gdzie go wynieść, na razie ewentualnie na balkon, ale jak będzie zimno to nie będę mogła go tam zostawiać. Czy ktoś mógłby mi pomóc?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Gryzienie krat klatki i bezskuteczne próby zniechęcenia

Postautor: ita79 » 30 lipca 2020, 13:06

śwince czegoś brakuje, jedzenia może być pełno ale np. odczuwa jakieś braki witamin i daje sygnał by dietę urozmaicić. Proszę zmieniać pokarmy tak często (a wybór w sezonie świeżych warzyw i ziół jest ogromny) aż sytuacja się zmieni. Proszę sprawdzić palcem poidło czy woda leci jak należy, bo to też częsty problem..u mnie wiszą dwa, kolejnych kilka beznadziejnych leży w szafce a przetestowałam różne rodzaje i nadal problem :( . Kolejna bardzo ważna rzecz- gryzaki, gałęzie, dobre kolby (konieczność dla gryzonia).. może zacznie je gryźć zamiast krat a to o wiele łatwiejszy dźwięk do zniesienia.
. Można też dać świnice dodatkowe hamaki, kocyki, by czuła się w klatce bezpieczniej.
ps. jeśli to maluch to może jej też bardzo doskwierać samotność


Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Gryzienie krat klatki i bezskuteczne próby zniechęcenia

Postautor: Monx » 30 lipca 2020, 22:32

Moje prosiaki gryzą kraty jak mam cięższy dzień i nie poświęcam im tyle czasu co zazwyczaj, w ten sposób domagają się uwagi. U mnie działa w takiej sytuacji wyciągnięcie ich z klatki, trzymanie na kolanach i głaskanie przez około 15 min zanim się położę.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Gryzienie krat klatki i bezskuteczne próby zniechęcenia

Postautor: Renika » 31 lipca 2020, 12:40

Może przeciągnij między prętami tekturkę w niektórych miejscach klatki, świnka nie będzie miała jak chwycić za pręty. A docelowo zapewnij śwince towarzystwo: albo ty poświęcisz jej więcej uwagi, będzie chodziła częściej na wybieg i kolanka albo znajdziesz jej drugą świnkę do zabawy.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas