Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jedna ze świnek gryzie małą świnkę

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Jedna ze świnek gryzie małą świnkę

Postautor: cavcavn » 14 sierpnia 2020, 20:14

Cześć wam

Od pięciu miesięcy mam dwie świnki morskie. Dzisiaj dokupiłam im kolegę. Jest to jeszcze bardzo mała świnka. Niestety jedna ze świnek strasznie go gryzie i gwałci. Mały nie ma po prostu chwili spokoju dlatego nie wytrzymałam i przełożyłam go do innej klatki. Czy jeden z prosiaczków może żyć sam w klatce? Czy jednak dać go z powrotem do dwóch świnek? Jest mi go bardzo szkoda bo jest jeszcze mały, a nie chcę patrzeć jak piszczy i jest gryziony i ciągle się chowa za drugą świnką.

Myślałam nad włożeniem go do innej klatki która będzie stała obok klatki dwóch prosiaczków żeby mogły się do siebie przyzwyczajać, ale czy maluch może mieszkać w osobnej klatce stojąc obok klatki dwóch innych świnek? Wypuszczała bym je często w trójkę po pokoju żeby się pobawiły.

Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o pomoc..


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc

Postautor: Darom » 17 sierpnia 2020, 8:04

Bez problemu gamonie tak mogą mieszkać w dwóch klatkach. Dwa w jednej klatce i trzeci w drugiej klatce. Nic im się nie stanie. Mogą klatki stać obok siebie, żeby gamonie się widziały. :-)


sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Re: Jedna ze świnek gryzie małą świnkę

Postautor: sonreida » 11 kwietnia 2021, 19:53

I jak świnki, żyją w zgodzie?
Moje dwie świnki trzeciej w podobnym wieku nie przyjęły - pobiły ją i oddałam z powrotem.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości

  • Dołącz do nas