Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z rują u 4 samców

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
dest1337
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2020, 18:47
Kontaktowanie:

Problem z rują u 4 samców

Postautor: dest1337 » 26 września 2020, 18:53

Witam. Od 2 tygodni posiadam swinki morskie, są to 4 samce z czego dwojka rozetek i dwojka gładkowlosych, wszystkie są w podobnym wieku czyli 2 miesiace :) Moj problem zaczal sie praktycznie juz na drugi dzien, widzę ewidentnie ze 2 swinki gladkowlose zaczynają brzmiec jak helikopter i przy tym ruszają sie jak roboty, wiem ze to zaloty tylko niewiem czemu skoro to 4 samce. Wszystkie mają potwierdzoną płeć i kazda swinka jest od innego hodowcy. Niemam kompletnie pomyslu co robić, taka sytuacja jest praktycznie przez caly dzien, najwiecej przy wspólnym jedzeniu, dodam ze rozetki nic nie robią, wrecz są agresywne kiedy gladkowlose probują na nie wejsc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Problem z rują u 4 samców

Postautor: MajaiRosie » 2 października 2020, 10:36

Czy na pewno są to samce? Takie stado, złożone tylko z samic i do tego w wieku dojrzewania jest praktycznie niemożliwe. Będą bójki, rany, krew i płacz... Sprawdź płeć, jesli któreś to jednak samice, to już są w ciąży- a w tym wieku jest duże prawdopodobieństwo, że ciąży nie przeżyją. Turkotanie to jest sygnał dominujący, pokazywanie swojej wyższości.


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Problem z rują u 4 samców

Postautor: wikktta » 8 października 2020, 17:48

mam 3 samców, zachowywały się dokładnie tak samo, dopóki nie dostały więcej przestrzeni życiowej.
jeżeli są to samice, może być krucho, tak jak wspomniała moja poprzedniczka. najlepie wybierz się do dobrego weterynarza od egzotyków i jeszcze raz sprawdź płeć : )



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas