Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zgrzytanie ząbkami

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
iggay
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 2020, 9:18
Kontaktowanie:

Zgrzytanie ząbkami

Postautor: iggay » 25 października 2020, 9:33

Chciałam się zapytać o szczękanie zębami u świnek. Mam swoją parkę od tygodnia (chłopak był kastrowany) i powoli zaczynaja się oswajać, z czego bardzo się cieszę. Do tej pory nie zauważałam u nich niczego niepokojącego, ale dzisiaj, siedząc przy klatce usłyszałam, jak dziewczynka podczas sikania zgrzyta ząbkami. Podlozylam później ręcznik papierowy i sprawdziłam jej siuśki i były lekko żółtawe i nie znalazłam tam żadnego kamyczka ani nic :| Teraz zauważyłam, ze Phoebe (bo tak się nazywa dziewczynka) szczęką ząbkami nawet jak leży rozwalona na hamaczku i zasypia. Oprócz tego zachowuje się jak zdrowa świnka, wszystko je, pije wodę i skacze sobie po klatce. idę z nimi do weterynarza w przyszłym tygodniu, ale chciałam się zapytać czy to może być coś niepokojącego, a jeśli tak to co dokładnie i na co jeszcze zwrócić uwagę? :unsure:


Awatar użytkownika

Gość
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2020, 12:48
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Linia, Sami
Kontaktowanie:

Re: Zgrzytanie ząbkami

Postautor: Gość » 28 października 2020, 13:08

Zgrzytanie ząbkami oznacza, że albo śwince się coś nie podoba, albo, że przerastają jej ząbki. Bardzo dobrze, że udajesz się z nią do weta, bo tylko on powie Ci, dlaczego tak się dzieje.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas