Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Padaczka u świnki?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Konto usunięte

Padaczka u świnki?

Postautor: Konto usunięte » 3 listopada 2020, 11:04

Witam,
Od 2 miesięcy mam młodą świnkę, u której zaobserwowałam dziwne zachowanie, tak jakby padaczka. Ale czy to możliwe? Nie jestem pewna czy to tzw. popcorning, bo świnka takim zachowaniem reaguje tylko będąc poza klatką, np. kiedy ma możliwość swobodnego biegania po pokoju lub kanapie. Może powinnam udać się z nią do lekarza? Dodam jeszcze, że ne drapie się, nie problemów skórnych, je normalnie.
W załączeniu chciałabym dodać krotkie wideo, ale nie bardzo wiem jak..
Martwię sie o nią, i bardzo liczę na pomoc.


Awatar użytkownika

Świnkowa :)
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 sierpnia 2020, 20:16
Kontaktowanie:

Re: Padaczka u świnki?

Postautor: Świnkowa :) » 3 listopada 2020, 11:58

Czy świnka podskakuje, biega, robi takie ruchy np. głową, szalone obroty? Jeżeli tak, to raczej popcorning, przy padaczce raczej by leżała i się trzęsła, dostałaby pewnie jakichś drgawek. Jeżeli objawy są dla ciebie niepokojące to idź do weterynarza świnkowego (bo zwykły psio-koci raczej Ci nie pomoże). Zawsze na you tubie możesz zobarzyć sobie nagraną popcorningującą świnkę, możliwe, że rozwieje to twoje wątpliwości. Jeżeli popcorninguje Ci tylko poza klatką, to znaczy, że cieszy się, że może sobie pobiegać. :) Młode świnki częściej popcorningują, są weselsze niż te starsze. Co z towarzystwem dla Twojego prosiaka?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Padaczka u świnki?

Postautor: MajaiRosie » 3 listopada 2020, 19:08

Skąd pochodzi świnka? To co opisujesz może być poważną chorobą układu nerwowego. Jej pochodzenie może być różne, natomiast bardzo często powodują ją pierwotniaki kunikulozy. Niestety jest nieuleczalna i wymaga stałego podawania leków.
Wideo możesz np. wrzucić na Youtube i podać tutaj link do niego.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas