Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Karmienie z ręki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
igloc
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 listopada 2020, 19:04
Kontaktowanie:

Karmienie z ręki

Postautor: igloc » 16 listopada 2020, 12:29

Witam,
mam pytanie- otóż moja świnka morska jest już u mnie 12 dni. Próbuję ją oswajać. Wcześniej wkładałam rękę do klatki i czekałam aż Madzia podejdzie- bez skutku. Więc postanowiłam, że jak siedzi w domku to wezmę długą marchewkę i podam jej pod pyszczek mówiąc do niej. Na początku nie była zainteresowana, ale później zaczęłam "machać" marchewką i świnka zaczęła trochę skubać i to działa. Później oddalałam smakołyk, ona się wyciągała i jak było za daleko to nie szła.
Czy dobrze robię czy powinnam robić to inaczej? Wyciągnąć rękę z np. jabłkiem przed domkiem i czekać? A jak tak to jak długo?
Przepraszam jeśli wypowiedź była trochę nie spójna :shock:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Karmienie z ręki

Postautor: MajaiRosie » 17 listopada 2020, 8:49

Na pewno nie wciskać jej smakołyku i nie machać. Lepiej podać długi kawałek na tak blisko, że jak wyciągnie szyję to może ugryźć. Nie oddawaj jej, niech ona gryzie sobie po małym kawałku. Na takiej odległości trzymaj przez kilka dni, jak nie tygodni. Później spróbuj trochę dalej od niej trzymać, żeby zrobiła jeden krok- i kolejny tydzień na takiej odległości. Później dwa kroki, trzy... aż dojdziesz do tego, że trzymasz marchewkę w drzwiach klatki :)



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas