Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mam problem z oswojeniem 2 miesięcznej świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Figleman
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 grudnia 2020, 13:21
Kontaktowanie:

Mam problem z oswojeniem 2 miesięcznej świnki

Postautor: Figleman » 21 grudnia 2020, 13:32

Dostałem od znajomego świnkę morską w wieku około 2 miesięcy mam ją ponad 3 tygodnie dałem jej 4/5dni na zapoznanie się z klatką i otoczeniem potem zacząłem się zbliżać do klatki przyglądałem dłonie karmiłem przez klatkę. Ok. 3 dni potem wkładałem rękę do klatki jadła mi z ręki kilka dni tak samo robiłem i wkońcu chciałem ją pogłaskać to ucieka tak samo z wzięciem na ręce.prosze o porady co mogę zrobić.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Mam problem z oswojeniem

Postautor: MajaiRosie » 21 grudnia 2020, 15:23

3 tygodnie to bardzo mało czasu na oswojenie. Dodatkowo, świnka samotna czuje się niepewnie, nie ma zaspokojonej potrzeby gatunkowej jakim jest stado. Bez drugiej świnki tej samej płci, oswajanie potrwa bardzo długo, lub wcale się nie oswoi. Dodatkowo, jest duża szansa zachorowania na depresję.
Rób bardzo małe kroczki, nie zmuszaj jej do niczego, nie goń jej. Karm z ręki przez 2 miesiące, powinna powolutku dać się dotykać po klatce piersiowej. Nigdy nie trzymaj ręki nad świnką, to atak drapieżnika.
Adoptuj świnkę tej samej płci i daj im czas...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas