Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Relacja nowej młodej śwniki ze starą

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Ryder2115
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2020, 2:22
Kontaktowanie:

Relacja nowej młodej śwniki ze starą

Postautor: Ryder2115 » 27 grudnia 2020, 2:28

Hej. 5 dni temu postanowiłem ze kupie nowa swinke. Po 5 dniach izalacji obu świnek postanowiłem je polaczyc. Wszystko szło w normlne az do momentu kiedy to młodsza zaczęła sypiać w domku A starcza przed zeby bronić tego domku. Czy to normalne ze gdy próbuję wyjąć młodsza starsza mnie gryzie i nie pozwala jej dotknąć?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Relacja nowej swniki ze stara.

Postautor: MajaiRosie » 28 grudnia 2020, 11:19

Jakiej płci są świnki?
Jak przeszło łączenie? Jakiej wielkości jest klatka?
Po łączeniu należy przez kilka tygodni nie dawać do klatki nic, o co mogłyby się pokłócić (żadnych domków, legowisk, tylko dwie miski, dwa poidła, ewentualnie tunel). To, że starsza śpi przed domkiem, nie wskazuje w żadnym stopniu na to, że go broni.


ThaliaLive01
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 sierpnia 2021, 20:15
Świnki morskie: Molly
Kontaktowanie:

Re: Relacja nowej młodej śwniki ze starą

Postautor: ThaliaLive01 » 3 sierpnia 2021, 14:26

Każda świnka musi mieć swój domek, miskę, poidełko, itd. żeby nie miały o co się kłócić. Powinno się też przed połączeniem w jednej klatce dokładnie ją posprzątać, zdezynfekować i wszystko co się da wyprać, i obie włożyć jednocześnie do klatki, tak żeby stworzyć im jak najbardziej neutralne warunki, żeby ta starsza nie czuła się ważniejsza od młodszej. Nie wszystkie świnki też się ze sobą polubią, czasem jest tak, że po prostu nie mogą razem mieszkać, a czasem ta starsza jest bardziej przyzwyczajona do opiekuna i jest o niego zazdrosna i wtedy będzie atakować mniejszą świnkę.


Swinduraj
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 września 2021, 22:46
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Relacja nowej młodej śwniki ze starą

Postautor: Swinduraj » 7 września 2021, 23:01

Pozwól im ustalić hierarchie kto będzie rządzić w ich stadku. Obserwuj czy jedna drugiej nie podgryza i daj im
Czas żeby się zaaklimatyzować z nowa sytuacja



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas