Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gryzące się świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Zuzanka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 17:19
Kontaktowanie:

Gryzące się świnki

Postautor: Zuzanka » 14 stycznia 2021, 17:26

Witam,od miesiąca jestem posiadaczka dwóch samczyków w wieku 3 i 4 miesięcy.Od początku nie było z nimi żadnych problemów,dogadywali się i nic nie wskazywało na to co zaszło w ostatnich dniach.Nagle jeden drugiego pogryzł,od tego momentu się nienawidzą.Nie mogą mieszkać razem w klatce bo warczą na siebie i podgryzają się.
Co w takiej sytuacji zrobić? Ile poczekać z oswajaniem ponownym?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: MajaiRosie » 14 stycznia 2021, 21:54

Popełniłaś błąd rozdzielając ich. Oboje weszli w okres dojrzewania i walki o hierarchię są normalne i zdrowe w relacjach świnek. Jeżeli nie były to duże rany, powinnaś była je zostawić. Jakiej wielkości mają klatkę? Jeżeli powyżej 120cm, to nic się nie stanie.
Teraz musisz przeprowadzić całe łączenie od nowa, tak jakby nigdy się nie poznali. Jeżeli się gonią, warczą, wskakują, pogryzają- nie ingeruj! Swoim działaniem można tylko pogorszyć :)


Zuzanka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 17:19
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: Zuzanka » 15 stycznia 2021, 4:45

Dziękuje za odpowiedź!


Myler_77
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2021, 10:49
Lokalizacja: Londyn
Świnki morskie: Merlin i Artur
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: Myler_77 » 15 stycznia 2021, 11:12

Ja mam troche inny problem. Moje chlopaki maja juz 9 miesiecy i sie zaczelo...mniejszy (Merlin), ktory zawsze wyglada na przerazonego i "udaje" martwego jak go szczotkuje, nieustannie "warczy ", potrzasa zadkiem i gryzie wiekszego (Artura). Newet jak Artur spi to Merlin nie przepusci zeby go nie obudzic i skubnac w ucho. Wyskubal mu troche siersci z zadka ale co mnie martwi to strupki nad lopatkami i po obu stronach ciala zaraz za przednimi lapkami. Obie swinki to peruwianki. Nawet na delikatne proby rozgarniecia siersci Artur reaguje glosnym piskiem (raczej wrzaskiem). Do tej pory byli najlepszymi przyjaciolmi nawet Artur "zakrywal" wlasnym cialem Merlina jak sie czegos przestraszyly..po kazdym takim incydencie kazdy siedzi w swoim domu i panuje cisza.


Zuzanka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 17:19
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: Zuzanka » 15 stycznia 2021, 20:46

U nas niestety sytuacja się pogorszyła bo młodszy odgryzł kawełek ucha starszemu podczas bitwy o jedzenie :confused:


Myler_77
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2021, 10:49
Lokalizacja: Londyn
Świnki morskie: Merlin i Artur
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: Myler_77 » 16 stycznia 2021, 11:06

Ja wymyśliłam coś w rodzaju boksu do karmienia jak dla koni w stajni. Skończyły się bitwy o jedzenie chciaż czasami Artur biega z marchewką jak pies z kością


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: MixQQ » 16 stycznia 2021, 20:53

Zuzanka pisze:U nas niestety sytuacja się pogorszyła bo młodszy odgryzł kawełek ucha starszemu podczas bitwy o jedzenie :confused:


Szok :shock: przecież to kurde musi boleć O.o


Zuzanka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 17:19
Kontaktowanie:

Re: Gryzące się świnki

Postautor: Zuzanka » 16 stycznia 2021, 23:45

Byłam przerażona jak to zobaczyłam, ale ze świnka wszystko dobrze i jakoś się trzyma po tym incydencie.Ile poczekać z oswajaniem ich ponownym? Boje się teraz tego robić.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas