Strona 1 z 1

Gryzące się świnki

: 14 stycznia 2021, 17:26
autor: Zuzanka
Witam,od miesiąca jestem posiadaczka dwóch samczyków w wieku 3 i 4 miesięcy.Od początku nie było z nimi żadnych problemów,dogadywali się i nic nie wskazywało na to co zaszło w ostatnich dniach.Nagle jeden drugiego pogryzł,od tego momentu się nienawidzą.Nie mogą mieszkać razem w klatce bo warczą na siebie i podgryzają się.
Co w takiej sytuacji zrobić? Ile poczekać z oswajaniem ponownym?

Re: Gryzące się świnki

: 14 stycznia 2021, 21:54
autor: MajaiRosie
Popełniłaś błąd rozdzielając ich. Oboje weszli w okres dojrzewania i walki o hierarchię są normalne i zdrowe w relacjach świnek. Jeżeli nie były to duże rany, powinnaś była je zostawić. Jakiej wielkości mają klatkę? Jeżeli powyżej 120cm, to nic się nie stanie.
Teraz musisz przeprowadzić całe łączenie od nowa, tak jakby nigdy się nie poznali. Jeżeli się gonią, warczą, wskakują, pogryzają- nie ingeruj! Swoim działaniem można tylko pogorszyć :)

Re: Gryzące się świnki

: 15 stycznia 2021, 4:45
autor: Zuzanka
Dziękuje za odpowiedź!

Re: Gryzące się świnki

: 15 stycznia 2021, 11:12
autor: Myler_77
Ja mam troche inny problem. Moje chlopaki maja juz 9 miesiecy i sie zaczelo...mniejszy (Merlin), ktory zawsze wyglada na przerazonego i "udaje" martwego jak go szczotkuje, nieustannie "warczy ", potrzasa zadkiem i gryzie wiekszego (Artura). Newet jak Artur spi to Merlin nie przepusci zeby go nie obudzic i skubnac w ucho. Wyskubal mu troche siersci z zadka ale co mnie martwi to strupki nad lopatkami i po obu stronach ciala zaraz za przednimi lapkami. Obie swinki to peruwianki. Nawet na delikatne proby rozgarniecia siersci Artur reaguje glosnym piskiem (raczej wrzaskiem). Do tej pory byli najlepszymi przyjaciolmi nawet Artur "zakrywal" wlasnym cialem Merlina jak sie czegos przestraszyly..po kazdym takim incydencie kazdy siedzi w swoim domu i panuje cisza.

Re: Gryzące się świnki

: 15 stycznia 2021, 20:46
autor: Zuzanka
U nas niestety sytuacja się pogorszyła bo młodszy odgryzł kawełek ucha starszemu podczas bitwy o jedzenie :confused:

Re: Gryzące się świnki

: 16 stycznia 2021, 11:06
autor: Myler_77
Ja wymyśliłam coś w rodzaju boksu do karmienia jak dla koni w stajni. Skończyły się bitwy o jedzenie chciaż czasami Artur biega z marchewką jak pies z kością

Re: Gryzące się świnki

: 16 stycznia 2021, 20:53
autor: MixQQ
Zuzanka pisze:U nas niestety sytuacja się pogorszyła bo młodszy odgryzł kawełek ucha starszemu podczas bitwy o jedzenie :confused:


Szok :shock: przecież to kurde musi boleć O.o

Re: Gryzące się świnki

: 16 stycznia 2021, 23:45
autor: Zuzanka
Byłam przerażona jak to zobaczyłam, ale ze świnka wszystko dobrze i jakoś się trzyma po tym incydencie.Ile poczekać z oswajaniem ich ponownym? Boje się teraz tego robić.