Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dokupienie drugiej świnki po dwóch latach?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
oliwwwia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 17:18
Kontaktowanie:

Dokupienie drugiej świnki po dwóch latach?

Postautor: oliwwwia » 26 stycznia 2021, 17:28

Witam . Posiadam jedną świnkę od około 2 lat. Dowiedziałam się że warto dokupić druga a nawet jest to konieczne. Moje pytanie to czy mogę zrobic to po dosc dlugim czasie bo to jednak 2 lata. Świnka ma swoja klatkę i cały pokój do biegania. Uwielbia przebywać z ludzmi jak i głaskać się. Czasem wydaje mi się że aż zbyt bardzo. Czy to wina samotności przez brak drugiej świnki? Czasem biega po pokoju, szuka kontaktu z człowiekiem i piszczy tak długo dopoki sie jej nie pogłaszcze i wtedy musze przez okolo 30 minut być bez przerwy z nią aby przestala piszczec.


Awatar użytkownika

dusia.amcia.guineapigs
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 20:13
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki po dwóch latach?

Postautor: dusia.amcia.guineapigs » 26 stycznia 2021, 20:30

Nie ma żadnego problemu w tym, ja sama miałam dosyć długo jedną świnkę morską dokupiłam drugą- są ze sobą jakieś 6 dni i teraz nie mogą żyć bez siebie :) Tylko pamiętaj że gdy dokupisz drugą swinkę to posprzątaj pokój i klatkę- tak aby nie było zapachu poprzedniej świnki i aby ta nowa świnka nie czuła się zdominowana przez tamtą :D Życzę powodzenia w oswajaniu świnek :blush:


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki po dwóch latach?

Postautor: MajaiRosie » 27 stycznia 2021, 13:29

Obowiązkowo doadoptować ;)
Poczytaj o odpowiednim łączeniu, na neutralnym terenie. Przypominam też, że klatka dla świnek to min. 120cm.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas