Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Adoptowana świnka nie je warzyw i boi się

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Nisia69
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2021, 19:18
Lokalizacja: Edinburgh
Świnki morskie: Swinia
Kontaktowanie:

Adoptowana świnka nie je warzyw i boi się

Postautor: Nisia69 » 17 lutego 2021, 19:44

Od tygodnia jestem szczesliwa wlascicielka swinki morskiej peruwianskiej. Jest przecudna. Zastanawia mnie fakt iz nie bardzo je warzywka . Wlasciwie to lubi tylko sałatę. Wprowadzam jej ziola i inne warzywa jak papryka seler rzodkiewka itd lecz ona nie bardzo to je. Martwi mnie rowniez fakt ze ciezko ja wyciagnac z klatki i nie skacze na hamak czy poleczke. Nie cieszy sie z naszej obecnosci. Chcialabym zaznaczyc ze przez dwa lata byla u dobrych ludzi i reaguje na imie "swinia" ale nie jestem pewna czy kiedykolwiek miala wybieg. Nigdy nie miala hamaku. Czy doczekamy sie radosci naszej swinki czy juz zawsze bedzie taka sploszona.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana swinka

Postautor: MajaiRosie » 18 lutego 2021, 9:04

Nie podajemy świnkom sałat, jedyne jakie mogą to rzymska i cykoria.
Selery mogą tylko naciowy, bulwa jest trująca. Rzodkiewkę mało które lubią, bo jest zbyt ostra.
Świnki są silnie stadne i żeby w ogóle mogła się oswoić, musi się dobrze czuć. To tego potrzebna jest druga świnka tej samej płci.


Nisia69
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2021, 19:18
Lokalizacja: Edinburgh
Świnki morskie: Swinia
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana swinka

Postautor: Nisia69 » 18 lutego 2021, 11:41

Zglebilam zagadnienie pokarmu dla swini zanim ja adoptowalam. Ma rozpisane menu na caly tydzien i dostaje to co moze jesc. A drugiej nie moge adoptowac bo nie mam warunkow. Ale juz wczoraj widziałam poprawe nastroju na wybiegu. Nawet troche popkornowala :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana swinka

Postautor: MajaiRosie » 18 lutego 2021, 11:52

Jeśli się nie ma warunków na zapewnienie podstawowych potrzeb, to się nie bierze zwierzęcia.
To jest po prostu egoistyczne.
Świnki to zwierzęta silnie stadne, samotna świnia nigdy się nie oswoi, będzie więcej chorowała, może zapaść na depresję, czego ostatecznym skutkiem jest przedwczesna śmierć.


Nisia69
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2021, 19:18
Lokalizacja: Edinburgh
Świnki morskie: Swinia
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana swinka

Postautor: Nisia69 » 18 lutego 2021, 13:28

Chcialam przypomniec ze byla adoptowna. Ktoś tez ja mial jedna w domu . I prosilam o pomoc a nie o krytyke.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana swinka

Postautor: MajaiRosie » 19 lutego 2021, 8:46

Wybiórcze jedzenie i problemy z oswojeniem są spowodowane przez samotność i mogą być początkami depresji. To że ktoś inny trzymał ją w nieodpowiednich warunkach, nie oznacza że ty też musisz. Przed pojęciem zwierzęcia pod swój dach, każdy nowy opiekun powinien doedukować się pod tym względem i zapewnić odpowiednie środowisko do życia.
Niestety, nie ma tutaj innej rady.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana świnka nie je warzyw i boi się

Postautor: MixQQ » 20 lutego 2021, 15:21

nowe miejsce, nowi ludzie, nowe zapachy itp musi się przyzwyczaić. Była przez 2 lata u kogoś innego także to normalne, potrzeba czasu i tyle


Nisia69
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2021, 19:18
Lokalizacja: Edinburgh
Świnki morskie: Swinia
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana świnka nie je warzyw i boi się

Postautor: Nisia69 » 21 lutego 2021, 16:41

MixQQ dziekuje bardzo za pomoc. Milo dostac pomocna dlon a nie krytyke od razu. Swinka ma sie troche lepiej. Rozwala mi sie na kolanach i domaga pieszczot nawet mnie lize i troche więcej wcina warzywek. Nadal jest problem wyciagnac ja z klatki i nie chce biegac na wybiegu( ciagle chowa sie w tunelu). Ale mam nadzieje z tygodnia na tydzien bedzie lepiej.


Dorota od Pysi
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 15:50
Świnki morskie: Pysia
Kontaktowanie:

Re: Adoptowana świnka nie je warzyw i boi się

Postautor: Dorota od Pysi » 16 kwietnia 2021, 16:30

Ja też adoptowałam świnkę. Ona musi się przyzwyczaić. Proszę dać jej trochę czasu. Moja całe życie jadła ziarno i marchewkę, więc systematycznie wzbogacałam jej asortyment jedzenia. Nie wszystko na raz. Powoli. Moja świnka była wzięta z ciężkich i stresujących warunków więc dopiero po 2 latach doszła do siebie, ale nigdy nie chciała wychodzić na wybieg. Pewno miała uraz na całe życie. Lubiła wychodzić na trawkę do ogródka, ale na początku stawiałam nad nią górę od klatki. Trochę mniej się bała.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas