Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Przywiązanie świnek do ludzi

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Jula_19
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwietnia 2021, 20:24
Kontaktowanie:

Przywiązanie świnek do ludzi

Postautor: Jula_19 » 21 kwietnia 2021, 18:05

Witam wszystkich serdecznie. Od czterech tygodni mam dwie około dwu miesięczne świnki morskie. Nigdy wcześniej nie miałam styczności ze świnkami. Co dziwne już pierwszego dnia zwiedzały klatke i mogłam zaobserwować u nich popcorning co bardzo mnie ucieszyło. Ogólnie po moich obserwacjach mam wrażenie, że bardziej zajmują się sobą, a ja jak na razie czuję się jak dodatek, który jest tylko od jedzenia, picia i sprzątania. Czytałam że świnki morskie bardzo przywiązują się do ludzi, dlatego też się na nie zdecydowałam. Zależało i nadal mi bardzo zależy na tym, aby mieć zwierzę, z którym mogłabym stworzyć silną więź.
Chciałam swojej śwince zapewnić jak najlepsze warunki, dlatego zdecydowałam się na kupno dwóch świnek, ponieważ przeczytałam, że są stadne, ale teraz zastanawiam się czy to nie był błąd, ponieważ bardziej zajmują się sobą, a przecież nie na tym mi zależało. Jest tak mimo, że dużo z nimi rozmawiam, daje jedzonko z ręki, nienachalnie głaszczę i staram się, aby miały u mnie jak najlepiej. Kiedy wyciągam je osobno piszczą za sobą. Stąd moje pytanie czy jest jakiś sposób, aby bardziej się do mnie przekonały i były do mnie bardziej przywiązane?


Awatar użytkownika

Natkaipietruszka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 listopada 2020, 11:43
Kontaktowanie:

Re: Moje świnki morskie

Postautor: Natkaipietruszka » 21 kwietnia 2021, 18:11

Narazie to tylko 4 tygodnie nie ma się co martwić. To dobrze że są razem. Fajna opcją jest bonding scarf. Nic nie musisz robić są 2 więc mogą szybciej się oswoić. Świnki podrzebują czasu jak ludzie.
Trochę o produkcie bonding scarf:

Bonding scarf czyli szalik do zacieśniania więzi FLOP to rewelacyjny produkt dla zwierzaków o spokojnym ludziolubnym usposobieniu - uszyty precyzyjnie aby bezpiecznie umieścić w kieszonce ukochanego futrzaka aby mógł umościć sobie w nim gniazdko słuchając bicia serca swojego ludzkiego rodzica :). Jednym słowem miły i obustronnie przyjemny sposób spędzania czasu!

GDY MYŚLISZ ŻE MASZ DEPRESJE PRZYTUL ŚWINKĘ ONA ZAWSZE CIE WYSŁUCHA :blush:

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Przywiązanie świnek do ludzi

Postautor: MajaiRosie » 21 kwietnia 2021, 22:23

Cześć! Pamiętaj, że popcorning to wyzbycie się nadmiaru emocji, nie tylko pozytywnych ale też negatywnych. U moich tymczasów często obserwuję popcorning stresowy. Jeżeli chodzi o przywiązanie, to już dużo zależy od charakteru konkretnego egzemplarza. To nie są zwierzęta typowo pro-ludzkie, bardziej do obserwacji.
Odradzam wszelkie szaliki, czy inne nosidełka. Noszenie gryzoni jest dla nich bardzo stresujące, to nienaturalna pozycja, dodatkowo wysoko nad ziemią. Więź można budować poprzez karmienie z ręki, uczenie podążania za jedzeniem i końcowo za nami samymi, głaskaniem z ziemi, zapraszaniem na kolana itd. Nie podnoś ich na siłę i co najważniejsze- nie noś bez powodu :)


świnka.morska.
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2020, 21:15
Lokalizacja: woj. Lubuskie
Świnki morskie: [*]Halinka
Zenek
Kontaktowanie:

Re: Przywiązanie świnek do ludzi

Postautor: świnka.morska. » 23 kwietnia 2021, 11:39

Nie martw się. Są u ciebie dopiero 4 tygodnie. Jeszcze się oswajają.

:yahoo: :spruceup: :love4: :love: :wacko: :band: :mad: :-P :guitar: :farmer: :bounce:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas