Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy łączyć drugą świnkę ze świnką 5 letnią?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
wsxcde251
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:41
Kontaktowanie:

Czy łączyć drugą świnkę ze świnką 5 letnią?

Postautor: wsxcde251 » 27 kwietnia 2021, 11:52

Witam wszystkich, dostałem niejako w spadku świnkę morską, która od małego mieszkała sama, a z tego co teraz się dowiedziałem to świnka powinna mieć innego prosiaczka do towarzystwa, o czym poprzedni właściciel jak sądzę nie wiedział.
Świnka ma ok 5 lat i teraz pytanie czy jeżeli dodam jej towarzyszkę to zaakceptują się wzajemnie czy już lepiej pozwolić jej pozostać samotną starą panną ?
Prosiaczek jest raczej płochliwy unika kontaktu, no chyba że przychodzi pora karmienia to sama się upomina i czeka przy drzwiach do klatki :) nie wiem czy to cokolwiek mówi o jej charakterze czy też nie, ale będę ogromnie zobowiązany za pomoc w tej kwestii.
Na razie ma klatkę 80cm czy tak wystarczy dla dwóch prosiaczków czy dokupić większą ?


Awatar użytkownika

Herbatka2021
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:47
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie nowicjusza :)

Postautor: Herbatka2021 » 27 kwietnia 2021, 12:00

to czy świnki dostosują się do siebie zależy od ich samych. jeżeli twoja świnka jest płochliwa, wtedy możliwe że świnki się nie polubią. ja mam jedną małą świnke w klatce około 80cm na 50, i jej starczy, chociaż do dwóch raczej potrzeba większej. Jeżeli kupisz/zaadoptujesz drugą świnkę, to pierwsza może umrzeć, bo jest już troche stara, i z nią jej towarzyszka lub towarzysz. ja proponuje większą klatke.


wsxcde251
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:41
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie nowicjusza :)

Postautor: wsxcde251 » 27 kwietnia 2021, 12:09

Czyli jak rozumiem bezpieczniej dla niej i jej ewentualnej towarzyszki będzie pozwolić jej mieszkać samotnie do czasu aż nie przyjdzie jej koniec ?



Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie nowicjusza :)

Postautor: MajaiRosie » 27 kwietnia 2021, 12:32

Świnki są silnie stadne, proponowałabym adoptować świnkę w podobnym wieku, np. z SPŚM.
Stado to podstawowa potrzeba, każdy własciciel powinien zapewnić towrzystwo tej samej płci :)


wsxcde251
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:41
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie nowicjusza :)

Postautor: wsxcde251 » 27 kwietnia 2021, 20:07

Ok, tylko że na razie nie widzę żadnego ogłoszenia które by spełniało kryteria.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas