Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka "zastrasza" drugą

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Świnka "zastrasza" drugą

Postautor: prosiakoweprzygody » 2 maja 2021, 18:53

Hej wszystkim mam pewnien problem otóż, mam dwie świnki- Dusia i Amcia, Dusia ma roczek a Amcia 5 miesięcy, są ze sobą od 3 miesięcy i ostatnio zauwazyłam że gdy Amcia siedzi w domku to Dusia cały czas leży przy niej i nie wiem czy ona nie daje jej wychodzić z domku :confused: ? jest też tak że gdy przychodzę do pokoju z jedzonkem i Amcia zaczyna kwiczeć to Dusia gania Amcię po całej klatce.Czasem też skrada się do niej i grucha. Świnki mają klatkę 120 cm dlatego wielkośc klatki chyba nie jest problemem. Poza tym przytulają się do siebie i jędza razem. Na szczęście się nie gryzą. Wie ktoś możę dlaczego tak się dzieje :| ?


Awatar użytkownika

Kochamświnkimorskie12
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2021, 18:14
Świnki morskie: Moje świnki: Pusia, Lusia
Odeszła do tęczowej krainy: Lila [*]
Kontaktowanie:

Re: Świnka "zastrasza" drugą

Postautor: Kochamświnkimorskie12 » 3 maja 2021, 12:50

Mi się zdaję że się poprostu bawią a jeśli chodzi o domek to może kup dwa domki ? Bo raczej klatka jest Ok

Wszystko będzie dobrze ;)

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka "zastrasza" drugą

Postautor: MajaiRosie » 3 maja 2021, 16:23

Takie zachowania są typowe w stadzie, czasami jest tak że jedna silnie pokazuje dominację i może zagradzać miski czy posłania :) Nasila się to zwłaszcza w okresie ruji, wtedy też pojawia się to typowe gruchanie.
Nawet lekkie podgryzania czy wskakiwania na siebie są normalne. Nie martw się tym, faktycznie lepiej jest dać więcej domków/legowisk i zapewnić, żeby zawsze miały min. 2 wyjścia.


prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Re: Świnka "zastrasza" drugą

Postautor: prosiakoweprzygody » 4 maja 2021, 9:46

Dziękuję wam bardzo za odpowiedź, zamówiłam im taką budkę mięciutką, hamaczek i piłeczki :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas