Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Duża dominacja świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Duża dominacja świnki

Postautor: prosiakoweprzygody » 17 maja 2021, 17:41

Cześć, już pisałam o tym post ale sytuacja się "rozwinęła" Otóż mam dwie świnki Dusia-roczek i Amcia- 4-5 miesięcy.
Chodzi o to że już od dawna Dusia grucha obok Amci i tak się skrada obok niej podczas tego, przeczytałam że oznacza to po prostu to że świnka mówi drugiej że jest od niej ważniejsza, to jest jej teren. Gdy przynoszę dla nich jedzonko i Amciulka zaczyna kwiczeć to Dusia gania ją po całej klatce i "zagania" ją do domku a potem sama zaczyna kwiczeć :distrustful: Dodam że mam jeden domek i czasem Dusia wygania Amcię z tego domku- wchodzi tam i zaczyna się tam wpychać.Klatka jest ogromna- ma 150 cm na 60, mają dwie miseczki, dwa poidełka. Myślicie że jak kupię im drugi domek to będzie lepiej? Nie wiem co robić a Amcia jest już aż taka zastraszona i tylko jak Dusia grucha to ucieka od razu :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Duża dominacja świnki

Postautor: MajaiRosie » 17 maja 2021, 21:10

Gruchanie i przeganianie jest również oznaką rui. Domków zawsze powinno być o 1 więcej, niż ilość świnek :) Czyli najlepiej mieć 3 w Twoim przypadku. Może też zamiast domków kup tunele? Są bezpieczniejsze, bo zawsze można z nich uciec. Dodatkowo, proponowałabym zrobić dominatorce badania krwi- hormony, plus USG pod kątem problemów z jajnikami. Częstym są cysty jajnikowe, których efektem jest ciągle pobudzenie, dominacja i "wieczna ruja". W takim wypadku należałoby ją wysterylizować, co uspokoiłoby charakter, plus uratuje zdrowotnie. U mnie też była taka sytuacja, aktualnie jest spokój i harmonia w klatce :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas