Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gruczenie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Herbatka2021
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:47
Kontaktowanie:

Gruczenie

Postautor: Herbatka2021 » 1 lipca 2021, 19:16

Cześć. Mój świnek (mam go już 3 miesiące, za prawie trzy tygodnie już cztery) oczywiście gruczy, kiedy go głaszczę. Wiem, że gruczenie oznacza radość i zdenerwowanie. Jednak na dzisiaj jest jakiś "dziwny". Na dzisiejszym wyjściu był dosyć strachliwy. Czasami gruczał i się chował podemnie bez powodu. Potem, jak go odłozyłam do klatki i przyniosłam mu troche smakołyków, a dokładniej ogonki od czereśni, schował się do domku i zaczął znowu gruczeć. Dałam mu więc tą "gałązke" od owoca, jednak nie chciał przy mnie jeść. Nie wiem, czy to ważne, ale w pokoju, w którym był na wyjściu leciało radio, jednak nie bardzo głośno. Zupełnie nie wiem czemu tak gruczał.


Awatar użytkownika

prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Re: Gruczenie

Postautor: prosiakoweprzygody » 2 lipca 2021, 14:21

Świnki gruczą/gruchają też gdy dostają ulubione smakołyki które im bardzo smakują, moje świnki też czasem gruchają gdy na przykład do nich cmokam i je wołam. I pamiętaj że prosiaczki są stadne dlatego w najbliższym czasie adoptuj lub kup towarzysza pamiętaj żeby kupić z dobrej hodowli :)


Herbatka2021
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:47
Kontaktowanie:

Re: Gruczenie

Postautor: Herbatka2021 » 2 lipca 2021, 22:03

Właśnie postaram się aby jeszcze w tym roku miał przyjaciela :) jednak nie wiem jak to będzie ale się bardzo postaram.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas