Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dojrzewanie samca świnki morskiej, a pociąg seksualny do jego kolegi

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Marttyxx
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 lipca 2021, 18:33
Świnki morskie: Monte & Tofefee
Kontaktowanie:

Dojrzewanie samca świnki morskiej, a pociąg seksualny do jego kolegi

Postautor: Marttyxx » 5 lipca 2021, 18:54

Dzień dobry,
Mam parę świnek morskich - obaj są samczykami. Muszę dodać, ze świnki sa u mnie z 3-4 miesiące, znają sie i przebywają w tej samej klatce od momentu ich kupna. Przechodząc do rzeczy, mam wrażenie, ze jeden z nich zaczął dojrzewać, bardzo łatwo frustruje się, zgrzyta zębami na drugiego. Ostatnio występuje u niego dość nietypowe zachowanie, goni drugiego samca po klatce, gwałci go, gryzie. Najbardziej martwi mnie gwałt. Znają się praktycznie od samego początku, wiec raczej maja już ustalona hierarchie. Takie zachowanie zaczęło się dość niedawno, mam wrażenie, ze przy gwałcie jest sperma, bo po ataku na kolegę, widać jak wydziela się ciecz w siusiaka mojej świnki. Czasem wydziela się również substancja o nieprzyjemnym zapachu, wydaje się dość gęsta i lepka. Weterynarz potwierdził, ze obie świnki są samczykami, czy mógł się pomylić? Czy takie zachowanie u dojrzewających świnek jest normalne?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :D


Awatar użytkownika

hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Re: Dojrzewanie samca świnki morskiej, a pociąg seksualny do jego kolegi

Postautor: hiratoshiwa » 6 lipca 2021, 0:45

Miałam podobną sytuację. Wziełam parę samiczek i cieszyłam się z tego jak się po klatce ganiają. Teraz mam 4 świnki :| . Wydaje mi się, że te ataki powinny śwince minąć. Ewentualnie proponuje kastracje. Po zabiegu świnki nie wydzielają już tej substancji o nie przyjemnym zapachu. A służy ona do zaznaczania terenu.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dojrzewanie samca świnki morskiej, a pociąg seksualny do jego kolegi

Postautor: MajaiRosie » 7 lipca 2021, 13:56

To normalne zachowanie u zwierząt, nie jest patologiczne i nie trzeba świń rozdzielać. Ejakulacja też jest całkowicie normalna, nie ma się czym martwić



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas