Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Młoda Świnka Morska je z ręki, ale nie daje się dotknąć

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Matt_Onn
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2021, 16:10
Kontaktowanie:

Młoda Świnka Morska je z ręki, ale nie daje się dotknąć

Postautor: Matt_Onn » 21 sierpnia 2021, 16:34

Mam świniaka od 2 tygodni. Wiem że to mało. Mój prosiak zaczął jeść z ręki od razu. Jeśli położyć rękę na dnie klatka i na przed ramieniu przytrzymać ręką przysmak, spina się po ręce by się do niego dobrać. Gdy trzymać pokarm w powietrzu, tak że musi stanąć na tylnych łapkach, bez strachu opiera się o rękę i je. Gdy jestem wracam do domu daje znaki że zauważa że jestem, daje głośne dźwięki. Staje przy drzwiczkach klatki. Je pije normalnie, ale za nic nie chce się dać dotknąć. Nie mówiąc nawet o pogłaskaniu. Dla jasności, nie mam możliwości na drugie prosie. Co z tym fantem?


Awatar użytkownika

Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Młoda Świnka Morska je z ręki, ale nie daje się dotknąć

Postautor: Monx » 23 sierpnia 2021, 14:14

Świnka nie jest jeszcze oswojona i to może zająć dużo czasu zanim zacznie na tyle ufać żeby ją spokojnie z klatki wyciągać. Póki co dalej przyzwyczajaj ją do siebie karmiąc z ręki i jak musisz ją wyciągnąć to najlepiej łap w kocyk lub norkę materiałową spokojnie. I świnki to zwierzęta stadne, nie może być sama. To jest podstawa tak jak klatka odpowiedniej wielkości. Dopóki nie będzie miała towarzystwa jej zachowanie może odbiegać od normy. Adopcja świnki z wiedzą że nie możesz mieć drugiej jest skrajnie nieodpowiedzialna i świnka będzie nieszczęśliwa dopóki nie będzie miała drugiej. To jest żywe zwierzę nie zabawka jeśli nie masz odpowiednich warunków dla niej to nie powinieneś jej mieć.


BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Młoda Świnka Morska je z ręki, ale nie daje się dotknąć

Postautor: BajoJajo » 25 listopada 2021, 18:31

Jak nir masz warunków na 2 świnki to wogóle nie masz świnki! Dlaczego ludzie wciąż nie potrafią tego zrozumieć?!



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas