Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jedzenie kłębków

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Herbatka2021
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:47
Kontaktowanie:

Jedzenie kłębków

Postautor: Herbatka2021 » 22 sierpnia 2021, 22:01

Cześć. Moja świnka, Bubuś, ma 4 miesiące. Często, gdy biega po tapczanie, na którym jest koc, wącha go i je kłebki (albo niektórzy mówią farfocle) z koca. Chodzi z główką i ciągnie te kłębki. Nie jestem pewna czy je połyka, a jak już to raczej rzadko. raczej nie chodzi mu o to, że jest głodny, bo kiedy dałam mu kawałek jabłka, to zbytnio nie chciał. Troche próbuje mu przeszkadzać w "hobby" zasłaniając koc ręką, ale on zazwyczaj rusza na dalsze polowanie farfoclów. Kawia jest zdrowa, bo byliśmy niedawno na ogólnym przeglądzie zdrowia. Chciałabym wiedzieć, czy musze go tego oduczyć, jak tak to jak i czy takie ciągnięcie jest dobre dla jego zębów.

P.S. za około miesiąc, albo półtora będzie mieć kolege, więc prosze się nie martwic :)


Awatar użytkownika

Monx
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2020, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Jedzenie kłębków

Postautor: Monx » 23 sierpnia 2021, 14:06

Moja świnka to robiła i do tego gryzła kraty jak się nudziła, jak pojawi się kolega to powinno się to zmienić. Do tego czasu radzę zrobić śwince jakieś tunele ze zwykłego kartonu (nie kolorowego) i jakieś gryzaki np. gałązki jabłoni.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas