Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie adoptowanych świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Beata94.
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 września 2021, 9:59
Świnki morskie: Kika i Maja
Kontaktowanie:

Oswajanie adoptowanych świnek

Postautor: Beata94. » 15 września 2021, 10:13

Witajcie, od niedzieli mamy 2 świnki, obie to samice urodzone jakos na początku roku. Wzięłam je od ludzi u których były od małego ale podobno facet mial alergie i musieli oddać. I teraz tak.. zastanawiam się czy dobrze zrobilam ze klatke postawiłam w pokoju w którym rzadko ktokolwiek jest ale chciałam żeby miały spokoj przez pierwsze dni.. teraz się zastanawiam czy nie było by lepiej gdyby były w salonie i oswajały się z nowymi zapachami, dźwiękami.. a moje drugie pytanie brzmi : jak je oswajać? Czy dać im na razie spokoj czy wyciągać z klatki na glaskanie? Nadmienię ze jak ktoś wchodzi do pokoju to od razu chowają się do domku ale jak chce wziąć na ręce to nie uciekają ale same tez nie przyjdą..bprosze o rady, pozdrawiam :naughty:

Szczęśliwa posiadaczka 2 świnek, psa, syna I męża :D

Awatar użytkownika

Coffie i Toffie
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 sierpnia 2021, 9:12
Świnki morskie: Coffie
Toffie
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie adoptowanych świnek

Postautor: Coffie i Toffie » 16 września 2021, 22:53

Tak jak u większości zwierząt droga do serca świnek morskich prowadzi przez żołądek. Daj im dużo ogórka i trochę natki pietruszki (ale ostrzegam: po pietruszce sikają jak szczeniaki).
Moje szaleją za ogórkiem a jest bardzo fajny bo mało kaloryczny więc nie zrobisz z nich Januszy z bebechem ;)
Pozdrawiam serdecznie



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas