Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ścieranie zębów?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kacha(:
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 listopada 2021, 21:49
Świnki morskie: Car i Kajzer ❤
Kontaktowanie:

Ścieranie zębów?

Postautor: Kacha(: » 7 listopada 2021, 22:05

Hej!

Proszę o podpowiedz (:
Mój świniaczek (10tygodni) traktuje poidelko cześciej do ścierania ząbków aniżeli do picia. Czy powinnam zareagować? Dodać coś szybko do klatki?
Ogólnie mam dwa prosiaki-chłopaki od paru dni. Pochodzą ze sklepu zoologicznego, na szczęście nie z sieciowki. W sklepie ich miejsce wypasu było wyposażone w poidelko więc założyłam, że potrafią z niego korzystać. Dopiero od ok 24h podchodza do poidelka - Kajzer widać że z niego pije natomiast Car łapie go zębami (jest charakterystyczny odgłos szurania o powierzchnię i trochę szarpie, nie widziałam aby tylko pil). Czy może to oznaczać że potrzebuje czegoś do ścierania czy może po prostu to taki głuptasek?
Jako karmę dostają cavie complete (takie granulki, słychać jak chrupią) i poki co, oprócz soczystych warzyw, marchewkę (chrupią aż miło).

Dumna mama Szanownego samca alfa o imieniu Car oraz pociesznego słodziaka o imieniu Kajzer.

Awatar użytkownika

Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Ścieranie zębów?

Postautor: Sharpy » 8 listopada 2021, 21:59

Myśle, ze nie masz czym się martwić. Jeden z moich prosiaków tez podczas picia z poidełka tak jakby je łapie zębami i takim właśnie sposobem pije, co widać bo jak się przyjrzę to normalnie widać bąbelki powietrza w poidełku wiec woda wypływa. Mój drugi prosiak za to pije normalnie liżąc poidełko językiem. Karma jest dobra ale pamiętaj żeby zawsze mieli sianko w paśniku, bo to podstawa ścierana trzonowcow


BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Ścieranie zębów?

Postautor: BajoJajo » 21 listopada 2021, 18:55

Na wszelki wsadź miseczke z wodą do klatki. Tak żeby miały wybór lub gdyby jedna umiała pić z poidła a druga nie.
Pozdrawiamy
Kofi i Tofi i Ma zacna osoba ;) :D :tooth:

Jakby co to samiczki a dałam im meskie imionka bo tak jakoś mi do nich pasowały.


BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Ścieranie zębów?

Postautor: BajoJajo » 21 listopada 2021, 18:56

O i możesz im też dać gryzaczki z Herbal Pets bo mają super skład a świnia sobie zetrze ząbki na czymś smacznym i różnorodnym. Oczywiście to nie zastąpi siana ale warto dać coś takiego prośkom.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas