Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy ona je akceptuje?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Anhoki
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2021, 23:15
Świnki morskie: Krystyna,
Blecia,
Stefan i czwarta jeszcze nie ma imienia
Kontaktowanie:

Czy ona je akceptuje?

Postautor: Anhoki » 11 listopada 2021, 23:45

Witajcie! Jestem nowa na grupie i potrzebuję waszej pomocy zanim pochopnie oddam jedną ze świnek (może nie jest to konieczne).
Otóż w sierpniu wzięłam dwie samiczki jedna gładka Krystyna druga rozetka Blecia Ciężko było stwierdzić która dominuje, ale czasami Krysia spała sama w tunelu, a nie razem z Blecią w domku (błędem było, że domek ma jedno wejście). Okazało się, że Krystyna była już w ciąży jak ją wzięłam. Na początku chciałam oddać 2 nowe świnki, ale później zmieniłam zdanie. Samca wykastrowałam i w ten oto sposób teraz mam 4 świnki. Wszystko jest niby dobrze, ale mam wrażenie że Blecia (rozetka) nie akceptuje nowej sytuacji i w ogóle nowych świnek, a nawet Kryśki. Stroszy się do niej i próbuje atakować. Ciągle prowokuje, ale tylko pyskami się stykają albo skoczą do siebie czasami (to chyba ustalanie hierarchii). Problem w tym, że ona podgryza wykastrowanego samca i szczeka ciągle na pozostałe. Nie pozwala leżeć im w tym samym tunelu. Wyjęłam ten domek z jednym wejściem, bo o to byla zawsze kłótnia i zrobiłam im z 2 tuneli i kładki taki jakby labirynt. Klatka ma 1,20 ale czekam na drugą tego samego rozmiaru i planuję zrobić z nich piętrową. Myślicie, że powinnam dać im szanse i czas? Pierwsze świnki mają niecałe 5 miesięcy a te nowonarodzone miesiąc. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad oddaniem tej, która nie może się z nimi dogadać.


Awatar użytkownika

Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Czy ona je akceptuje?

Postautor: Sharpy » 13 listopada 2021, 23:21

Na 4 świnki taka klatka jest za mała, możliwe ze dlatego jedna świnka atakuje resztę. Czuje się zagrożona i nie ma swojego kąta. Dopóki świnki nie gryzą sie do krwi tylko sie zaczepiają j po sobie skakają to je zostaw. Moi chłopcy mieszkają razem już ponad rok a dalej im zdąży na siebie poskakać. Wypuść wszystkie świnki na wybieg po pokoju i zobacz czy na większej przestrzeni tez będą sie kłócić


undead756
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2021, 23:48
Świnki morskie: Albi i Kora
Kontaktowanie:

Re: Czy ona je akceptuje?

Postautor: undead756 » 13 listopada 2021, 23:59

Generalnie zgadzam się z sharpy, ale pamiętaj żeby wejścia na tą drugą klatkę nie miały pod zbyt dużym kątem, bo mają bardzo delikatne kręgosłupy.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas