Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zachowanie świnki morskiej

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Marcin329
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 grudnia 2021, 15:47
Świnki morskie: Amis
Kontaktowanie:

Zachowanie świnki morskiej

Postautor: Marcin329 » 4 grudnia 2021, 15:58

Mam pytanie co do mojej świnki morskiej gdy dziś wziolem na rękę to od dała dziwny odgłos, też mam problem gdy chcem wsiąść na ręce to muszę ganiać jego po całej klatce a mam go już dwa miesiące 25 stycznia będzie miał 1 rok, moim zdaniem trochę czasem się zachowuje dziwnie nie wiem czy to normalne jest to moja 1 świnka morska, i nie za bardzo nie wiem jak reagować wciąż się uczę każdego dnia to co przeczytam lub dostanę jakąś radę żeby świnka miała jak najlepiej. Potrzebuje porady. Z góry dziękuję. A tak P.S jestem nowy tu na tej grupie, proszę też jakąś taryfę ulgowa jest coś nie tak zrobiłem wobec grupy.

:sad: ;) :)

Awatar użytkownika

Kaja Katarzyna
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 listopada 2021, 15:26
Świnki morskie: Zuma Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie świnki morskiej

Postautor: Kaja Katarzyna » 7 grudnia 2021, 10:52

Cześć,

Dziwny odgłos brzmi dość enigmatycznie. Nie uważam się za specjalistę, ale świnki ogólnie nie przepadają za momentem samego podnoszenia i brania na rękę. Mój Zuma to toleruje, ale dla odmiany Nesquik w ogóle sobie tego nie życzy, piszczy i ewidentnie protestuje, ale nie ma nic przeciw głaskaniu gdy leży w klatce. Aby Zumę przekonać robiłam tak, że za każdym razem gdy go brałam na rękę starałam się dać mu jakiś ulubiony przysmak, by mu się to kojarzyło z czymś miłym, u mnie są to płatki groszku czy kawałeczek ogórka. Ogólnie bywają w śród świnek bardziej dzikie i nieufne osobniki, tak jak właśnie mój Nesquik i ja za szczyt zaufania u niego uważam fakt, że w ogóle pozwala na głaskanie. Także może spróbuj z tymi smakołykami po braniu na rękę, a no i sam fakt podnoszenia. Pamiętaj, że prosiaki nie lubią oderwania od podłoża więc najlepiej, by cały czas miał coś pod łapkami, aby nie zwisały w powietrzu. Ja też na samym początku próbowałam brać prosiaka tak, że on sobie wchodził do swojego tunelu, a ja z tunelem go wyjmowałam i dopiero z tunelu wychodził mi na kolana.


BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie świnki morskiej

Postautor: BajoJajo » 28 stycznia 2022, 17:26

Polecam kupić towarzysza tej samej płci. Świnka morska będzie sie źle czuła bez towarzystwa. Pozdrawiam serdecznie :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas