Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bardzo płochliwa świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
prosiaczkowe.przygody
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 lutego 2022, 9:34
Świnki morskie: Dusia i Amcia ❤
Kontaktowanie:

Bardzo płochliwa świnka

Postautor: prosiaczkowe.przygody » 1 lutego 2022, 9:41

Cześć wszystkim, mam problem z dwoma świnkami :confused: Otóż dwa lata temu kupiłam Dusię w zoo (niestety nie wiedziałam że nie kupujemy tam), a na początku roku 2021 kupiłam Amcię (drugą świnkę) w tym samym sklepie.Na samym początku polubiły się,leżały obok siebie.Jednak z biegiem czasu było gorzej.Dusia zaczęła odganiać Amcię od jedzenia,a Amcia zrobiła się strasznie płochliwa, gdy przychodzi się do pokoju, ta od razu ucieka do domku.Nie daje się dotknąć-od razu biega po całej klatce i ucieka.Gdy uda mi się ją wziąć na ręce, na początku siedzi w bezruchu ale potem się rozkłada.Nie wiem co zrobić, strasznie mi jej szkoda, ma ktoś jakieś porady? Wydaje mi się że źle się z nią oswoiłam bo gdy przyszłą do domu, bardziej skupiałam się nad oswojeniem Amci z Dusią :sad:


Awatar użytkownika

jasiekistasiekprosiaki
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 lutego 2022, 17:31
Świnki morskie: Jasiek i Stasiek
Kontaktowanie:

Re: Bardzo płochliwa świnka

Postautor: jasiekistasiekprosiaki » 3 lutego 2022, 17:42

Świnek nie powinno się łączyć jeśli nie pochodzą z tej samej rodziny (chodzi o siostry/braci). Świnki są bardo terytorialnymi zwierzątkami i z tego co przeczytałam, druga świnka została przygarnięta przez Ciebie rok po przygarnięciu pierwszej. Uważam się Dusi mogło się nie spodobać, że jakaś inna świnka wkracza na jej terytorium i teraz Dusia jest po prostu zazdrosna. Mam nadzieję, że pomogłam, Pozdrawiam Ciebie oraz świnki ;)


prosiaczkowe.przygody
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 lutego 2022, 9:34
Świnki morskie: Dusia i Amcia ❤
Kontaktowanie:

Re: Bardzo płochliwa świnka

Postautor: prosiaczkowe.przygody » 5 lutego 2022, 17:12

Dziękuję bardzo za pomoc :) Spróbuję je jakoś przekonać do siebie, ostatnio zaczęły nawet jeść z tej samej miski mimo że mają dwie :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas