Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Spanie poza klatką

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Fajny kamień
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 8 stycznia 2022, 20:48
Świnki morskie: Rell i Zodiak
Kontaktowanie:

Spanie poza klatką

Postautor: Fajny kamień » 8 lutego 2022, 22:39

Mam od jakiegoś czasu prosiaczka który jest bardzo przyjazny. Ma dostęp do chodzenia po całym pokoju oczywiście pod moim nadzorem ale zauważyłam dziś że woli spać poza klatką niż w niej. Sprzatam u niego codziennie nie wydaje mi się by to było przez zapach
Czy to normalne? Czy może klatka mu nie opowiada? Powinnam go zmuszać to spania w klatce na noc czy pozwolić mu spać poza nią?


Awatar użytkownika

Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Spanie poza klatką

Postautor: Slaveq » 16 lutego 2022, 8:50

Dla mnie i moich prosiaczków to norma. Generalnie to one decydują gdzie będą spać. Czasami jest to klatka, wtedy śpią pod "podestem", czasami na "podeście", też w klatce. Ale najczęściej za meblami, w norkach ("kapciuszkach"), pod kaloryferem czy zupełnie obok klatki, też w kapciuszkach. Z siusianiem nie ma problemu, gdyż, o dziwo, załatwiają się w klatce. Oczywiście, kapciuszki wymieniane są według potrzeb, nawet trzy razy dziennie. Pod kapciuszkami daję podkład, specjalnie uszyte "dywanik". I spoko. Czasami zdarza się, że położą się w miejscu gdzie nie położyły się nigdy wcześniej. Wtedy tam wędruje cały zestaw jw. I najczęściej już tam nie chcą nocować.
Tak więc, od razu widać kto rządzi w domu.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas