Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Skacząca świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Skacząca świnka

Postautor: OLA I JULIA » 5 października 2006, 19:02

Poniewaz jest to nasze pierwsze zwierzatko to mamy wiele pytan. moze ktos powie nam dlaczego swinka skacze czy wasze swinki tez skacza? Nigdzie tego nie znalazlam. przypomne ze jest to swinka ktora ma dopiero ok 3 miesiecy wiec moze skacze bo sie bawi?

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
DiKei
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 27 września 2006, 18:22
Kontaktowanie:

Postautor: DiKei » 5 października 2006, 19:16

Jak widać 3 miesiące to jest jeszcze młoda czyli pełna siły i ochoty do zabawy i skakanie to jest zabawa ale możliwe (w co wątpie) że ma pchły i to jej przeszkadza to skacze. Ma styczność z innymi gryzoniami?

Loading...

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Skacząca świnka

Postautor: OLA I JULIA » 5 października 2006, 19:25

nasza swinka jest odrobaczona wewnatrz i zewnatrz wiec robaki nie wchodza w gre.

Kocham moją świnkę![*]

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 5 października 2006, 19:44

Świnka skakaniem przekazuje że chce się bawić, coś ją denerwuje lub się cieszy. Jest to młoda świnka, więc najprawdopodobniej chce się bawić. Jeśli dobrze już się czuje w domu, zaaklimatyzowała się można zrobić jej mały labiryncik, czy jakieś drobne przeszkody. Świnki bardzo to lubią. Musicie same wyczuć co świnka chce przekazać, zależy to od danej chwili co robi, co ją otacza itd.


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Skacząca świnka

Postautor: OLA I JULIA » 5 października 2006, 20:04

Swinka dobrze sie u nas czuje ale jak sie tylko troszke przyzwyczaji to znowu trzeba isc z nia do weterynarza. Jest u nas nie caly miesiac a juz byla 3 razy ostatni raz dzisiaj. Z tym skakaniem wiec to nie jest takie pewne ze dla zabawy

Kocham moją świnkę![*]

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 6 października 2006, 14:35

Moja jak chce iść na ręce to skacze. Skacze też jak biega. To oznacza zabawę lub chęć do zabawy.

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Skacząca świnka

Postautor: OLA I JULIA » 6 października 2006, 15:23

Nasza świnka jest jeszcze za mała żeby ją puscic sama po pokoju pniewaz chowa sie w jakis kat i caly czas tam siedzi. Skacze w klatce (nawet na wysokosc 10-12 cm) i jak sie ja polozy np. na kolanach. :unsure:

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
DiKei
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 27 września 2006, 18:22
Kontaktowanie:

Postautor: DiKei » 6 października 2006, 16:35

to widać że bardzo rozbrykana i ma chęć do zabawy a jak jest odrobaczana to to na pewno zabawa

Loading...

Awatar użytkownika
Pazurka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:49
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Postautor: Pazurka » 16 listopada 2006, 12:33

Moja świnka uwielbia skakać :] I po klatce i po domu skacze nad progami, nad butami :rotfl: . Często ustawiam jej przeszkódki z rolek po papierze toaletowym i wykałaczek. Potrafi przeskoczyć nawet ogromną (jak na jej wzrost) przeszkodę :hyhy: Kiedyś chciałam sprawdzić ile da rady przeskoczyć i przeskoczyła przeszkodę wysokości 30 cm i szerokości 10 cm :rolleyes: Czego się nie zrobi dla ziarenka :] Jak tylko wylezie z klatki od razu torpeduje :rolleyes:


Awatar użytkownika
vixia16
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 11 października 2006, 18:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: vixia16 » 16 listopada 2006, 15:00

Moja też kocha skakac zawsze jak ją wypuszczę to sobie kilka razy podskoczy i idzie w swoje ulubione miejsce {odrobaczana juz była} :P Wiele świnek lubi skakać :P

Obrazek Gucio

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas