Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Atakowanie koleżanki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
BorderCoffee
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, 6:52
Świnki morskie: Nusia i Freja
Kontaktowanie:

Atakowanie koleżanki

Postautor: BorderCoffee » 8 sierpnia 2022, 7:56

Witam,
mam dwie samiczki (półtoraroczna i dwuletnia), które żyły razem ponad rok. Czasem się ganiały czy gruchotały, ale nic poważnego się nie działo. W ciągu miesiąca młodsza zaatakowała drugą cztery-pięć razy. Niby nie było krwi, bo szybko je rozdzielałam, w innym wypadku nie byłoby kolorowo, bo mała nie chce odpuścić. Dopiero po kilku godzinach na osobności wszystko wracało do normy, inaczej ciągle atakuje.
Przyczyną wcześniejszych było to, że wzięłam starszą na kilka minut na przegląd, ważenie itp. Po odłożeniu jej do klatki mała od razu warkot, stojąca sierść na karku i w mniej niż minutę atak.

Kilka dni temu stało się to samo, tylko tym razem bez powodu. Wydawało się, że atakowała jeszcze bardziej zacięcie. Klatkę przedzieliłam na pół i do teraz mniejsza próbuje atakować przez kratkę. Starsza siedzi ciągle w domku i boi się podchodzić do przegrody. Co teraz robić? Czekać aż przejdzie i próbować łączyć na nowo czy zostawić je osobno?

Dodam, że miały dużą klatkę, wszystko podwójnie poza paśnikiem i praktycznie codziennie wybieg.


Awatar użytkownika

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas