Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnki - zaczęła energicznie biegać i wierzgać

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
cavia_123
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2022, 0:26
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie świnki - zaczęła energicznie biegać i wierzgać

Postautor: cavia_123 » 31 sierpnia 2022, 0:58

Hej Hej
Świnka od paru dni dzwinie się zachowuje, zaczęła energicznie biegac po klatce oraz wierzgać tylnimi nóżkami oraz zadem. Świnka ostati raz zachowywała się tak we wrześniu tamtego roku, ponieważ była po operacji usunięcia kaszaka w okolicach zadu i miała założone szwy. Od tamtej pory świnka ma już wszystko zagojone i nie zaobserwowałam u niej podobnego zachowania, aż do teraz. W okolicach zadu nadal zbiera jej się wydziealina powowdująca pojawienie się kaszaka, natomisat reguralnie czyszczę jej miejsce, w którym zbiera się wydzielina, wodą z szarym mydłem tak jak zalecał weterynarz. Nic nowego w okolicach zadu u świnki sie nie pojawiło, nie zauważyłam również jakichkolwiek zmnian skóry, które wskazywałyby na jakąś chorobę skóry. Czy ktoś może wiedzieć co jest powodem dziwnego zachowania świnki? :confused:
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki

Postautor: Renika » 3 września 2022, 2:02

A to nie jest przypadkiem tzw. popcorning? Świnki podskakuja jak są zadowolne i przy tym potrząsają główką :)
Czasami, jak jest kilka świnek w klatce to jedna, dominująca świnka chodzi i zaczepia inne prośki purrrrcząc i kręcąc zadkiem w obie strony.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas