Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie chce chodzić poza klatka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Maras3103
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 stycznia 2023, 20:34
Świnki morskie: Doris
Kontaktowanie:

Świnka nie chce chodzić poza klatka

Postautor: Maras3103 » 13 stycznia 2023, 20:46

Witam.Posiadam od 3 miesięcy świnkę Doris,która adoptowałem od pewnej pani która musiała ją oddać.Problem polega na tym, że świnka po wyciągnięciu z klatki zastyga bez ruchu i nie chce chodzić nawet po smakołyki rozrzucone po pokoju jak jej podstawie smakołyk pod pyszczek to zje. W klatce świnka chodzi normalnie. Tak samo jak wezmę ja na ręce żeby pogłaskać też stoi w jednym miejscu bez ruchu.Co zrobić?


Awatar użytkownika

kukiz87
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 stycznia 2023, 12:26
Świnki morskie: Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce chodzić poza klatka

Postautor: kukiz87 » 17 stycznia 2023, 21:02

Ja mam to samo niestety , mój Stefan też ma 3 miesiące i to samo , za klatką stoi w miejscu , je jak się podsunie , w klatce normalnie się zachowuje , chociaż jak sie jest obok klatki to stoi w rogu i obserwuje.

Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22

TheDomacH
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 29 września 2017, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce chodzić poza klatka

Postautor: TheDomacH » 21 stycznia 2023, 16:52

Ja mam dwie świnki Leona (około 2 lat mam go rok) i Tosię (około roku mam ją pół) i obie nie chcą chodzić poza klatką, chyba że przed wejściem rozłożę kocyk to wtedy na chwilę wyjdą. Leon jeszcze czasami jak się go postawi koło mebli to koło nich się przejdzie do klatki, ewentualnie jak klatkę przebieram, ale Tosia totalnie boi się poruszyć jeżeli jest na podłodze (na łóżku chodzi w miarę normalnie). Specjalnie złożyłem im klatkę w takim stylu, żeby mogły chodzić po pokoju i szkoda troszkę, że same nie chcą tego zrobić nawet jak zachęca się je jedzeniem to Leon jako ten odważniejszy wyjdzie na max dwie długości swojego ciała poza klatkę capnie jedzenie i szybko się wycofuje.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas